Миколаївський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Регуляторна діяльність УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 Оголошення

Новини

Функціонал щодо зниклих безвісти передано від Мінреінтеграції до МВС, Міноборони та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

18/09/2023

На жаль, через війну багато людей втратили зв‘язок з рідними чи друзями, кількість випадків зниклих безвісти осіб постійно зростає. Управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Миколаївської районної військової адміністрації доводить до відома інформацію щодо змін в пошуку зниклих безвісти людей під час війни.

За законодавством розрізняються:

- зниклі безвісти

- зниклі безвісти за особливих обставин.

Особа набуває такого статусу з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи.

Кабінет Міністрів 12 вересня на засіданні Уряду прийняв постанову, яка передбачає передачу від Мінреінтеграції до МВС повноважень із координації розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Своєю чергою компетенції, пов’язані з діяльністю пошукових груп для пошуку тіл загиблих, передаються Генеральному штабу ЗСУ.

Відомство ухвалюватиме рішення про утворення пошукових груп (погодивши його з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими), визначатиме порядок проведення пошукових робіт, порядок ексгумації. А також проводитиме вилучення (ексгумацію) тіл (останків) загиблих (померлих) осіб та їх транспортування (евакуацію) до державних спеціалізованих установ або місць остаточного поховання.

Крім того, деякі повноваження щодо передачі та репатріації тіл (останків) осіб, загиблих (померлих) у зв’язку зі збройною агресією проти України, передаються до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Орган також здійснюватиме проведення переговорів із гуманітарними місіями, громадськими об’єднаннями, благодійними організаціями та фізичними особами, які перебувають на ТОТ з метою розшуку зниклих безвісти.

Зі свого боку голова Коордштабу після узгодження з Об’єднаним центром та Офісом Генпрокурора ухвалюватиме рішення про затвердження списку для передачі та репатріації тіл (останків).

Всі новини →