Миколаївський район » Євроатлантична інтеграція » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Регуляторна діяльність УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 Оголошення

Новини

 

 


 

 

Відбулося засідання Ради України-НАТО на рівні послів щодо реалізації рішень Саміту НАТО у Вільнюсі

На засіданні Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина представила послам держав-членів НАТО пріоритетні напрями адаптованої Річної національної програми (аРНП) на 2024 рік.

«Сьогодні презентували основу адаптованої РНП на 2024 рік з фокусом на забезпеченні прозорості та нашої взаємосумісності. Це перелік реформ для посилення оборонних спроможностей України, впровадження стандартів і найкращих практик НАТО у секторі оборони і безпеки із врахуванням умов повномасштабного вторгнення», - заявила Ольга Стефанішина.

Віцепрем‘єрка зазначила, що завдяки активній спільній роботі Україна та НАТО випереджають графік у виконанні рішень Саміту у Вільнюсі. Очікується, що у наступні тижні союзники нададуть свої рекомендації до аРНП .

«Плануємо завершити розробку програми до кінця року, щоб вже почати імплементувати заходи, які наближають нас до членства», - уточнила Ольга Стефанішина.

Також в межах засідання Віце-прем'єр-міністр представила пріоритетні проєкти в межах Комплексного пакету допомоги (КПД) НАТО для України. 

Зі свого боку заступник Генерального секретаря НАТО Мірче Джоане під час засідання зазначив, що держави-члени Альянсу продовжують надавати підтримку Україні, зокрема в межах КПД, а також в контексті забезпечення повної оперативної сумісності українських Збройних сил з силами Альянсу. Це означає, що Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше, наголосив заступник Генерального секретаря.

Детальніше: https://cutt.ly/Mwng5qPd

За інформацією Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

 

 

 


 

 

24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй.

78 років тому у жовтні 1945 року на конференції у Сан-Франциско, на підставі Хартії Об'єднаних Націй, представники 51 країни ратифікували договір про створення ООН. Україна в числі перших підписала Статут i увійшла в групу країн-засновниць.

Статут Організації Об’єднаних Націй починається з легендарної фрази:

«Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни…»

Нині, у розрізі подій, що відбуваються в Україні і в світі вагу цих слів розуміє кожен.

Організація Об’єднаних Націй має працювати на повну силу, як організація, яка здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. Це колективні заходи для запобігання загрозам миру у всьому світі, розвитку справедливих відносин між державами, підтримання дружніх відносин між націями на основі поваги до принципу рівноправності і самовизначення народів.

 

Хочеться побажати, щоб наступну річницю ООН ми відзначали як річницю, в якій світ зупинив світову війну, захистив мільйони людей від смерті та голоду, від ядерної війни, повернув не задекларований, а реальний мир. Річницю, в якій мир означає і справедливість для тих, хто вчиняв воєнні злочини, і тих, хто постраждав внаслідок неспровокованої збройної агресії.

 


 

 

На шляху до майбутнього членства України в НАТО

29 листопада відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у м. Брюссель.

Зазначалося, що держави-члени Альянсу продовжуватимуть політичну і практичну підтримку України в її боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів. Адже у відповідності до спільної заяви «Сильна, незалежна Україна має першорядне значення для стабільності на євроатлантичному просторі».

Міністри затвердили створення структур забезпечення роботи РУН і амбітну робочу програму на 2024 рік.

Також Рада Україна–НАТО привітала презентацію Україною адаптованої Річної національної програми на 2024 рік і розраховує на її подальшу імплементацію.

З повним текстом Заяви засідання РУН на рівні міністрів закордонних справ можна ознайомитися за посиланням:

https://cutt.ly/qwOcclQZ

#Україна #НАТО

 


 

 

Президент Володимир Зеленський не вбачає жодних ризиків для міжнародної безпеки у запрошенні України до НАТО

Президент Володимир Зеленський не вбачає жодних ризиків для міжнародної безпеки у запрошенні України до НАТО, яке сьогодні залежить від позиції США та Німеччини.

Про це глава держави сказав на пресконференції у межах форуму «Україна. Рік 2024», повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«На сьогодні запрошення України до НАТО, за всієї поваги до партнерів,.. я не хочу зараз бавитися в слова, залежить від США і від Німеччини. Це факт. Які ризики (для міжнародної безпеки - ред.) - я не можу сказати. Я не бачу ризиків у запрошенні України в НАТО», - сказав Зеленський.

 


 

Президент Володимир Зеленський подякував кожній країні, яка уклала двосторонню безпекову угоду з Україною. Вони підтримують нас на час до вступу в НАТО.

 

Подробиці: https://bit.ly/3vQbEqe