Миколаївський район » Євроатлантична інтеграція » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Регуляторна діяльність УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 Оголошення ПРЕСЦЕНТР ВЕТЕРАНАМ

Новини

 

 


 

 

Відбулося засідання Ради України-НАТО на рівні послів щодо реалізації рішень Саміту НАТО у Вільнюсі

На засіданні Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина представила послам держав-членів НАТО пріоритетні напрями адаптованої Річної національної програми (аРНП) на 2024 рік.

«Сьогодні презентували основу адаптованої РНП на 2024 рік з фокусом на забезпеченні прозорості та нашої взаємосумісності. Це перелік реформ для посилення оборонних спроможностей України, впровадження стандартів і найкращих практик НАТО у секторі оборони і безпеки із врахуванням умов повномасштабного вторгнення», - заявила Ольга Стефанішина.

Віцепрем‘єрка зазначила, що завдяки активній спільній роботі Україна та НАТО випереджають графік у виконанні рішень Саміту у Вільнюсі. Очікується, що у наступні тижні союзники нададуть свої рекомендації до аРНП .

«Плануємо завершити розробку програми до кінця року, щоб вже почати імплементувати заходи, які наближають нас до членства», - уточнила Ольга Стефанішина.

Також в межах засідання Віце-прем'єр-міністр представила пріоритетні проєкти в межах Комплексного пакету допомоги (КПД) НАТО для України. 

Зі свого боку заступник Генерального секретаря НАТО Мірче Джоане під час засідання зазначив, що держави-члени Альянсу продовжують надавати підтримку Україні, зокрема в межах КПД, а також в контексті забезпечення повної оперативної сумісності українських Збройних сил з силами Альянсу. Це означає, що Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше, наголосив заступник Генерального секретаря.

Детальніше: https://cutt.ly/Mwng5qPd

За інформацією Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

 

 

 


 

 

24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй.

78 років тому у жовтні 1945 року на конференції у Сан-Франциско, на підставі Хартії Об'єднаних Націй, представники 51 країни ратифікували договір про створення ООН. Україна в числі перших підписала Статут i увійшла в групу країн-засновниць.

Статут Організації Об’єднаних Націй починається з легендарної фрази:

«Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни…»

Нині, у розрізі подій, що відбуваються в Україні і в світі вагу цих слів розуміє кожен.

Організація Об’єднаних Націй має працювати на повну силу, як організація, яка здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. Це колективні заходи для запобігання загрозам миру у всьому світі, розвитку справедливих відносин між державами, підтримання дружніх відносин між націями на основі поваги до принципу рівноправності і самовизначення народів.

 

Хочеться побажати, щоб наступну річницю ООН ми відзначали як річницю, в якій світ зупинив світову війну, захистив мільйони людей від смерті та голоду, від ядерної війни, повернув не задекларований, а реальний мир. Річницю, в якій мир означає і справедливість для тих, хто вчиняв воєнні злочини, і тих, хто постраждав внаслідок неспровокованої збройної агресії.

 


 

 

На шляху до майбутнього членства України в НАТО

29 листопада відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у м. Брюссель.

Зазначалося, що держави-члени Альянсу продовжуватимуть політичну і практичну підтримку України в її боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів. Адже у відповідності до спільної заяви «Сильна, незалежна Україна має першорядне значення для стабільності на євроатлантичному просторі».

Міністри затвердили створення структур забезпечення роботи РУН і амбітну робочу програму на 2024 рік.

Також Рада Україна–НАТО привітала презентацію Україною адаптованої Річної національної програми на 2024 рік і розраховує на її подальшу імплементацію.

З повним текстом Заяви засідання РУН на рівні міністрів закордонних справ можна ознайомитися за посиланням:

https://cutt.ly/qwOcclQZ

#Україна #НАТО

 


 

 

Президент Володимир Зеленський не вбачає жодних ризиків для міжнародної безпеки у запрошенні України до НАТО

Президент Володимир Зеленський не вбачає жодних ризиків для міжнародної безпеки у запрошенні України до НАТО, яке сьогодні залежить від позиції США та Німеччини.

Про це глава держави сказав на пресконференції у межах форуму «Україна. Рік 2024», повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«На сьогодні запрошення України до НАТО, за всієї поваги до партнерів,.. я не хочу зараз бавитися в слова, залежить від США і від Німеччини. Це факт. Які ризики (для міжнародної безпеки - ред.) - я не можу сказати. Я не бачу ризиків у запрошенні України в НАТО», - сказав Зеленський.

 


 

Президент Володимир Зеленський подякував кожній країні, яка уклала двосторонню безпекову угоду з Україною. Вони підтримують нас на час до вступу в НАТО.

 

Подробиці: https://bit.ly/3vQbEqe

 


У свіжому випуску #Євроінтеграційний_дайджест читайте такі новини:

Українські компанії можуть транспортувати товари у Європу без спеціальних дозволів;

Парламент ратифікував Угоду про участь України у програмі ЄС по боротьбі із шахрайством;

Ще на крок ближче до ЄС та нових стандартів хімічної безпеки: в Україні створять реєстр хімічних речовин;

20 млн євро підтримки для ВПО, українців, які повернулися додому, та приймаючих громад трьох постраждалих від війни областей;

Більше новин – за посиланням: https://cutt.ly/digest105

Підписатись на щотижневу розсилку, аби отримувати новини першими: https://cutt.ly/digestform

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Читайте у новому випуску #Євроінтеграційний_дайджест такі новини:

У перший день вступу на посади, до України прибули Президент Європейської Ради, Висока представниця ЄС та Єврокомісарка із питань розширення; 

ЄС надає додаткове фінансування УВКБ ООН для допомоги Україні у зимовий період;

Європарламент затвердив новий склад Європейської Комісії на чолі з Урсулою фон дер Ляєн;

Євроінтеграція митниці: Україна вивчає польський досвід адаптації законодавства і впровадження ІТ-систем.

Більше цікавого – за посиланням https://cutt.ly/digest119

 

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

 


Читайте у новому випуску #Євроінтеграційний_дайджест такі новини:

Дорожні карти у сферах верховенства права, реформи державного управління та функціонування демократичних інституцій – затверджено Україною;
 
Україна та Данія підписали Меморандум про розширення співпраці в аграрній галузі;
 
У Києві відбувся спеціальний захід у межах тижня Дня Європи.
 
Більше нового та цікавого – за посиланням https://cutt.ly/grcqkp0D
 
Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
 

 


Підтримка майбутнього членства України в ЄС та незворотність шляху до НАТО: підсумки саміту Україна – Південно-Східна Європа
 
Під час саміту Україна – Південно-Східна Європа Президент Володимир Зеленський закликав європейських партнерів продовжувати оборонну підтримку України, зберігати єдність і стійкість до гібридних загроз, посилювати кіберзахист та розвивати співпрацю в галузі інфраструктури.
 
У саміті взяли участь: Президентка Молдови Мая Санду, Президент Румунії Нікушор Дан, Президент Чорногорії Яков Мілатович, Президент Сербії Александр Вучич, Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс, Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, Прем’єр-міністр Болгарії Росен Желязков, спікерка парламенту Албанії Еліза Спіропалі, перший віцепрем’єр-міністр Північної Македонії Ізет Меджіті та віцепрем’єр-міністерка – міністерка закордонних та європейських справ Словенії Таня Файон.
 
Також у складі делегації України, участь у саміті взяла Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина.
 
Володимир Зеленський зазначив, що оборонна підтримка України потрібна для захисту від російських атак і для того, щоб Росія відчула ціну війни на своїй території. Іншим важливим інструментом, за словами Глави держави, є санкції, зокрема проти російських нафтових танкерів і фінансового сектору.
 
Окремо в межах виступу, Глава Держави акцентував на тому, що всі учасники саміту поділяють інтерес до розширення ЄС і міцності НАТО.
 
«Цього року Україна потребує чіткого рішення щодо переговорних кластерів. Ми виконали всі умови. Блокування прогресу зараз лише марнує час для всієї Європи. Усі наші країни мають значення та заслуговують на справедливе розширення. Те саме стосується НАТО», – наголосив він.
 
Крім того, Глава Держави закликав розвивати співпрацю в галузі інфраструктури. Ідеться про транспортні шляхи, енергетику, комунікації та цифрові системи.
 
Учасники саміту також обговорили стійкість до гібридних загроз, зміцнення торговельних і транспортних мереж, енергетичну безпеку, розмінування, повоєнну відбудову, реабілітацію, оздоровлення та підтримку військовослужбовців, дітей і ветеранів.
 
На полях саміту також відбулась низка двосторонніх зустрічей Президента України з європейськими лідерами.
За підсумками заходу, учасники ухвалили спільну Декларацію. У ній, зокрема, всі учасники наголосили, що майбутнє членство України, Республіки Молдова та наших партнерів із Південно-Східної Європи в ЄС є життєво важливим для довгострокової стабільності, безпеки та процвітання регіону та Європи загалом.
 
Крім того, учасники саміту визнали, що членство в НАТО залишається найкращим варіантом безпеки для України з огляду на співвідношення витрат і результату. Вони підтвердили підтримку Україну на її незворотному шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включно з членством у НАТО. Текст Декларації досупний за посиланням https://cutt.ly/LrQtvz5u
 
Саміт Україна – Південно-Східна Європа відбувся вже вчетверте, але вперше – в Україні. Попередні заходи приймали Греція, Албанія та Хорватія. Цей формат був започаткований 2023 року для підтримки України та спільної протидії наслідкам російської агресії.
 
Детальніше тут: https://cutt.ly/0rQtvYhl
 
Офіс Президента України