Головна | Новини | Регуляторна діяльність | УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 | Оголошення | ПРЕСЦЕНТР | ВЕТЕРАНАМ |
ОГОЛОШЕННЯ!
Інформуємо, що з 9 червня 2025 року розпочато прийом заяв на участь у відборі кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Метою цієї ініціативи є забезпечення якісного супроводу ветеранів та сприяння їхній соціальній адаптації, професійній реінтеграції, отриманню належної підтримки та послуг на місцях.
До участі у відборі запрошуються особи, які:
· мають бажання працювати з ветеранами та демобілізованими особами;
· володіють необхідними комунікативними навичками;
· готові сприяти реалізації державної політики у сфері підтримки захисників і захисниць України.
· мають повну вищу освіту
Кандидати на посаду можуть подати заяву тільки в електронній формі через вебплатформу е-Ветеран .
Запрошуємо всіх зацікавлених приєднатися до команди фахівців, які працюють задля підтримки наших ветеранів.
У межах інформаційної кампанії Офісу Омбудсмана України спільно з Національною поліцією України та Кіберполіцією створена інформаційна брошура «Яким може бути шахрайство та як йому протидіяти?»
Цей довідник розповість родичам військовополонених, зниклих безвісти українців, а також журналістам, державним службовцям і загалом кожному й кожній про те, яким може бути шахрайство та як йому протидіяти. У ньому ви знайдете інформацію про:
-шахрайство та злочини щодо військових і їхніх родин
-основні кроки, як не стати жертвами шахраїв
-небезпеку взаємодії цивільних із представниками країни-агресора
-алгоритми дій, якщо особа зникла безвісти або потрапила в полон
-фактчекінг і перевірку інформації
-фішинг в інтернеті, ворожу пропаганду
або
Просканувати QR-код, що містить посилання на інформаційну брошуру:
Стихійна торгівля! Ризик поширення вірусу АЧС та загроза продовольчій безпеці
В Україні склалася дуже складна епізоотична обставина щодо захворювання свиней на африканську чуму (АЧС). При цьому стихійна торгівля харчовими продуктами тваринного походження в тому числі свининою є ключовим фактором розповсюдження вірусу африканської чуми свиней, оскільки м’ясна продукція, яка реалізується на стихійних ринках, знаходиться поза межами ветеринарно-санітарного контролю.
З огляду на несприятливу епізоотичну ситуацію щодо захворювання свинопоголів’я на АЧС в Україні, Миколаївська районна військова адміністрація наголошує: тваринницька продукція, придбана в місцях несанкціонованої торгівлі, тобто така, що не пройшла відповідної ветеринарно-санітарної експертизи, є великим ризиком для занесення збудника АЧС до осель та господарств, і закликає всіх громадян проявити обережність, пильність і не купувати товари в місцях стихійної торгівлі.
Проаналізувавши останні зафіксовані випадки АЧС, можна виокремити основні причини поширення вірусу АЧС та захворювання свинопоголів’я – це безконтрольне переміщення тварин, недотримання власниками заходів біобезпеки при утриманні свиней та згодовування свиням знезаражених кухонних відходів.
На жаль, при появі симптомів захворювання у свиней, не всі господарі повідомляють ветеринарних спеціалістів, отож існує ризик того, що недобросовісні власники тварин спробують реалізувати потенційно інфіковану сировину на стихійних ринках або через інтернет-мережі. Споживання такої продукції може призвести до зараження різними інфекційними хворобами, що передаються від тварин до людей через продукти тваринного походження. Також можлива передача хвороб тваринам, що утримуються громадянами на території особистих приватних домоволодінь.
Пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них живе впродовж тривалого часу.
Довідково. Африканська чума свиней - інфекційне вірусне захворювання свійських і диких свиней.
Африканська чума не загрожує людям, хворіють лише свині.
Смертність свиней може сягати 100%.
Вилікувати АЧС неможливо – вакцини та ліків немає, тому єдиний метод боротьби із захворюванням – умертвляти та спалювати хворих свиней, щоб не допустити поширення вірусу.
В разі спалаху АЧС усе поголів’я свиней у радіусі 3 км під загрозою знищення.
Ознаки захворювання проявляються у свиней через 10-12 діб після зараження.
Вірус хвороби може зберігатися у трупах свиней до 2,5 місяців, у замороженому м’ясі (-20°C) - до 3 років, у копченій ковбасі та м’ясопродуктах - до 6 місяців, у солонині (сало) - до року; у гної та ґрунті - до 3 місяців.
Виникнення на адміністративній території громади такого небезпечного захворювання як африканська чума свиней несе за собою тяжкі соціальні та економічні наслідки у зв’язку з необхідністю проведення в вогнищах хвороби тотального забою свиней та заборони реалізації продукції тваринного походження.
Закликаємо громадян Миколаївського району вкрай серйозно віднестись до даної проблеми, не здійснювати купівлю продуктів тваринного походження на стихійних ринках.
Тому Миколаївська районна військова адміністрація ще раз наголошує та застерігає мешканців району, що стихійна торгівля – потенційна небезпека для споживача. Закликаємо громадян проявити свідомість і здійснювати торгівлю лише в установлених місцях, а споживачів - не купувати продукцію сумнівної якості на стихійних ринках.
Користуйтеся стаціонарною мережею продуктових магазинів або на узаконених ринках.
Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх рідних!