Головна | Новини | Регуляторна діяльність | УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 | Оголошення | ПРЕСЦЕНТР |
29 січня 2025 року за ініціативи Миколаївської районної військової адміністрації та фахівців ГО «Norwegian People’s Aid» в селищі Березанка Миколаївського району була проведена лекція з протимінної безпеки. Ця тема є важливою проблемою сьогодення для українських громадян, адже вибухонебезпечні предмети становлять суттєву загрозу для населення. Також фахівці ГО ознайомили присутніх з заходами безпеки та практиками, які можуть допомогти захистити себе та свою сім’ю в період збройного конфлікту. У зустрічі взяли участь: представники управління цифрового розвитку та управління соціального захисту Миколаївської РВА, Березанської селищної ради, Березанського відділу Миколаївського ОЦЗ, відділення поліції №8 Миколаївського РУП, 8 ДПРЧ ГУ ДСНС у Миколаївської області, Березанської дільниці південного РЕМ, Березанської ЦРЛ, КНП «Березанський районний центр ПМСД», Березанської дільниці газопроводу, управління Держказначейства, Березанської райспоживспілки.
29 січня Україна відзначає річницю героїчного бою під Крутами, який став символом мужності, самопожертви та боротьби за незалежність. Цього дня, 107 років тому, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, молоді воїни Української народної республіки протистояли московсько-більшовицьким окупаційним військам.
Бій під Крутами 29 січня 1918 року став символом героїзму та самопожертви молодих представників нашого народу в боротьбі за незалежність, в історичному та патріотично-виховному вимірі є ціннісним орієнтиром для сучасного та майбутніх поколінь захисників української держави.
Поєдинок під Крутами в контексті військової справи є прикладом успішної оборонної операції - затримка українськими молодими воїнами просування ворога дала змогу укласти Брест-Литовський мир, що стало міжнародним визнанням української незалежності.
Події Української революції 1917-1921 років, зокрема й бій під Крутами, з точки зору практики державотворення підтвердили тезу про те, що належно оснащені та підготовлені за високими стандартами збройні сили є запорукою здобуття та збереження державності.
Сьогодні українська армія продовжує бойові традиції своїх предків та завжди берегтиме в памʼяті імена героїв: воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків Армії УНР і Української повстанської армії, а також героїв сучасної російсько-української війни.
Пам’ять про Героїв Крут залишається невід’ємною частиною історії України. Вшановуючи їхню звитягу, українці з гордістю пам’ятають про тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність.
Пам’ятаймо наших героїв! Слава Україні!
День Гідності і Свободи 2024: інформаційно-методичні матеріали
День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України No872/2014 від 13.11.2014 року. Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейськ європейського вибору».
11 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.
Запровадження Дня Гідності та Свободи на державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей як наріжних для українського суспільства.
Переглянути програму заходів можна за посиланням
Інформаційно-методичні матеріали за посиланням
Практичний посібник за посиланням
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам`ять жертв Голодомору 1932-1933 років і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років. У 2024-му році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.
Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабного вторгнення росії на територію України. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють, що пам’ять жива і надзвичайно важлива.
Закликаємо усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16.00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Відвідайте у цей день місця пам’яті жертв Голодомору в своєму населеному пункті. А також просимо долучитися до акції «Запали свічку» у власних домівках. Адже кожен вогник у вікні - це вияв нашої скорботи, пам’яті і віри в майбутнє.
Засідання пройшло під головуванням начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма та за участі очільника Миколаївської обласної ради Антона Табунщика, представників ОВА, РВА та територіальних громад.
Від Миколаївського району в засіданні взяли участь начальник Миколаївської райвійськадміністрації Максим Кашуба та його заступники Раміль Агабеков, Владислав Яклюшин, заступник голови районної ради Андрій Добровольський та голови територіальних громад.
Конгрес розпочали державним гімном України та хвилиною мовчання в пам’ять про захисників, які віддали своє життя, захищаючи Батьківщину.
У вступному слові начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім проінформував учасників про стан справ в енергетиці області після ворожого ракетного обстрілу. «На даний час фахівці працюють, ми повинні зараз розумно споживати електроенергію, щоб уникнути перенавантаження мережі» - наголосив Віталій Олександрович.
Ключові теми, які були обговорені: енергонезалежність громад, забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, підтримка ветеранів та членів їх родин, робота платформи «Діалог влади та бізнесу», міжнародне міжрегіональне співробітництво, безпекові заходи в громадах, забезпечення роботи профільних Комісій Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, участь делегації від Миколаївської області у найближчому засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та інші актуальні питання.
«Зараз дуже багато проєктів розвитку, які плануємо охопити, але тільки завдяки співпраці та ініціативи від громад можлива їх реалізація. Тому необхідно використовувати всі можливості для сталого розвитку. Ініціатива залишається за громадами» - зазначив очільник області.
Після завершення Конгресу Максим Кашуба провів стислу нараду з головами громад. Обговорили питання забезпечення об’єктів життєдіяльності альтернативними приладами енергопостачання, необхідність актуалізації роботи з наповнення Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) та інші робочі питання.
Діалог влади з громадами триває.