Українська | Русский | English
Головна Новини Регуляторна діяльність УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 Оголошення ПРЕСЦЕНТР

Державна програма "ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ"

 

«Власна справа»: понад 19 тисяч переможців програми отримають від держави гранти на розвиток бізнесу на 4,6 млрд гривень

За підсумками 15-ої хвилі програми в цьому році, визначені ще 376 переможців. Вони отримають 92 млн гривень.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 15-ої хвилі, є:

- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 108 осіб;

- тимчасове розміщування й організація харчування — 73 особи;

- переробна промисловість — 59 осіб.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Грантова програма «Власна справа» — одна зі складових політики «Зроблено в Україні», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським.

Подати заявку на грант  https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

Більше за посиланням https://bit.ly/3AyKbeG

 


Зроблено в Україні: за липень аграріям нарахували 61,6 млн гривень за програмою компенсації 25 % вартості за купівлю с/г техніки українських виробників

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Загалом за 4 місяці аграріям було нараховано 152,6 млн грн компенсації за придбану сільгосптехніку і обладнання українського виробництва:

- за квітень — понад 220 тис. гривень;

- за травень — понад 18,6 млн гривень;

- за червень — майже 72,2 млн гривень;

- за липень — 61,6 млн гривень.

У 2024 році на реалізацію програми передбачено 1 млрд гривень.

Якщо ви також хочете скористатись програмою — ознайомитись з повним переліком техніки, вартість якої частково компенсується коштом бюджету, можна тут: https://bit.ly/49TpgyV

Якщо ви виробник техніки і хочете, аби її включили до цього переліку, тоді подавайте заявку та документи до неї на офіційну електронну пошту Міністерства економіки: [email protected]

Заявки щодо включення техніки до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня.

Детальніше: https://bit.ly/3X1uAf7

Стартує бета-тестування програми «Національний кешбек» для споживачів: що треба зробити, щоб взяти участь

2 вересня, стартувало бета-тестування програми «Національний кешбек». Воно триватиме близько місяця. У цей період система наповнюватиметься товарами українських виробників, за купівлю яких споживачі отримають 10 % кешбеку. Приєднуватимуться нові торгові мережі та магазини. Перевірятиметься робота технічних систем, що забезпечують роботу проєкту.

«Відсьогодні кешбек нараховують щонайменше 7 торгових мереж, в процесі приєднання ще біля 40 закладів торгівлі. В програмі вже зареєстровано 38 тисяч товарів від 600 українських виробників.

Підтримка українців є послідовною політикою уряду, особливо напередодні опалювального сезону, адже за отриманий кешбек можна буде, до прикладу, оплатити комунальні послуги. Водночас заохочення купувати локальні товари створюватиме робочі місця і забезпечить додаткові податкові надходження. Адже до 40 % коштів, витрачених на український товар, повертається податками в бюджет і йде на потреби ЗСУ», – наголосила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Відсьогодні в програмі можуть реєструватись споживачі.

Щоб отримувати кешбек від держави, необхідно подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутись до відділення. Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек. Наразі, це вже можна зробити через мобільні додатки та відділення таких банків: Приватбанк, Sense Bank, ПУМБ, А-банк, Глобус, Укрсиббанк, Акордбанк.

Під час звернення до банку треба буде визначити також картки, з яких будуть здійснюватись оплати за товари, і дати згоду на передачу даних про транзакції при купівлі товарів з вибраних карток. Це можуть бути картки різних банків. Далі оновити мобільний застосунок Дія, обрати сервіс Національний кешбек і там позначити картку для виплат кешбеку.

Після цього можна йти в магазин, який вже приєднався до програми «Національний кешбек», і робити покупки. Кешбек вже доступний на 38 тисяч товарів від 600 локальних виробників. Серед них продукти харчування, ліки, одяг, побутова хімія і косметика, господарські товари, будівельні матеріали, меблі, іграшки і багато інших українського виробництва.

«У Дії вже 20+ мільйонів користувачів. За чотири роки застосунок став для українців незамінним інструментом для взаємодії з державою. Тепер українці можуть у кілька кліків у смартфоні долучитись до програми Нацкешбек і раз на місяць отримувати компенсацію за купівлю товарів українського виробництва. Усе буде просто та зручно»,— зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України.

Зараз кешбек вже нараховують в магазинах мереж Аврора, АТБ, Novus,  Екомаркет, Окко, WOG, Укрнафта. Інші мережі і окремі магазини готуються до запуску.

Кешбек нараховується на продукцію локальних виробників, що включені у програму, за виключенням підакцизної продукції (пальне, тютюн та міцний алкоголь).

Також кешбек поширюється на ліки українського виробництва, вино без додавання спирту і медові напої.

Перелік виробників та товарів, які беруть участь у програмі, збільшуватиметься. На які товари вже поширюється кешбек, можна дізнатися на сайті програми https://madeinukraine.gov.ua. Інформувати споживачів про товари, на які розповсюджуватиметься кешбек, будуть і заклади торгівлі.

Розмір кешбеку - 10 % вартості куплених українських товарів, зареєстрованих в програмі. Максимальна сума виплат - 3 тис. грн в місяць. Накопичені за місяць кошти приходитимуть на створену картку раз на місяць до 20 числа наступного місяця. Наприклад, кешбек за товари, придбані в вересні, прийде на рахунок до 20 жовтня. Зняти готівку з рахунку, куди нараховують кошти за кешбек, буде неможливо. Використати кошти від кешбеку, нараховані в 2024 році, можна буде до 31 січня 2025 року. Кошти за грудень будуть нараховані в лютому 2025 року.

Отримані за участь у програмі «Національний кешбек» кошти можна буде витратити на послуги - комуналку, транспорт, лікування, мобільний зв’язок,  спорт, кіно, і інші. Також їх можна буде задонатити на ЗСУ або купити військові облігації.

Період бета-тестування триватиме близько місяця. Громадяни в цей період зможуть надати свої пропозиції або зауваження для вдосконалення механізмів роботи програми через форму на сайті https://madeinukraine.gov.ua.

Якщо у вас виникли запитання стосовно умов участі в програмі «Національний кешбек», телефонуйте на урядовий контактний центр за номером 1545.

Довідково: Координатором програми Національний Кешбек виступає Міністерство економіки України. В реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, Ощадбанк та уповноважені банки України і Урядовий контактний центр. Технологічним партнером в реалізації програми виступає міжнародна платіжна система Mastercard. Операційним партнером проєкту є міжнародна компанія платіжних технологій Visa.


«Національний кешбек»: 880 тисяч українців долучились до програми за тиждень

Також в системі вже зареєстровано 130 тис. товарів від 713 українських виробників.

До програми доєднались найбільші торгові мережі, АЗК та аптеки, серед яких: Епіцентр К, Нова Лінія, Ашан, COMFY, Сільпо, Фора, АТБ-Маркет, Аврора Мультимаркет, NOVUS, ЕКО маркет, VARUS, OKKO, Мережа АЗК «WOG», Укрнафта, Аптека АНЦ та Мережа «Аптека «3і».

Близько 100 закладів торгівлі — в процесі приєднання.

Триває етап бета-тестування програми. Ви можете надати свої пропозиції або зауваження для вдосконалення її роботи через форму на сайті https://madeinukraine.gov.ua

Як долучитись до програми — покрокова інструкція тут: https://t.me/zroblenoinua/216

Координатором програми Національний Кешбек виступає Міністерство економіки України. В реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба України, Ощадбанк та уповноважені банки України і Урядовий контактний центр.

Технологічним партнером в реалізації програми виступає міжнародна платіжна система Mastercard. Операційним партнером проєкту є міжнародна компанія платіжних технологій Visa.

Програма «Національний кешбек» — одна зі складових політики Зроблено в Україні.

Більше про програму «Національний кешбек»: https://bit.ly/3TmgaFj


«Національний кешбек»: перші 177 тисяч українців бачать у Дії нарахований кешбек

177 тисяч українців вже бачать у Дії нарахований кешбек. Ця кількість збільшуватиметься у міру налагодження обміну даними між банками і ІТ-системою проєкту. Частина банків відтестували свої процеси, інші — ще тестують. Налагодження триватиме впродовж наступних тижнів. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

«За покупки у перші дні вересня 177 тисячам українців вже нарахували 2,9 млн гривень кешбеку.  Хтось бачить в Дії нарахування 5 грн, а дехто — 90 грн. Відображення сум дає можливість перевірити роботу системи та активніше обирати українські товари. Виплата коштів за покупки в вересні буде до 20 жовтня», — наголосила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, за два тижні до «Національного кешбеку» долучилось понад 1,2 млн українців, з них — 638 000 активували у Дії картки для виплат. З тих, хто активував карту — 262 000 громадян зробили покупки товарів, на які нараховується кешбек. 

Розширюється й асортимент товарів, на які можна отримати кешбек. У системі вже зареєстровано понад 171 тис. товарів від 963 українських  виробників.

Як відрізнити товар з кешбеком

Низка торговельних мереж, зокрема Аврора, Епіцентр, Comfy, Копілка та Таврія В вже позначають товари з кешбеком на цінниках або на полицях. Найближчим часом такі позначення з'являться на полицях мереж АТБ та Сільпо. У міру проходження бета-тестування і налагодження обміну даними між ІТ системами програми і торговельних мереж позначення з'являтимуться на полицях інших магазинів, які долучились до програми.

Повний перелік товарів, на які нараховується кешбек, можна побачити на сайті програми https://madeinukraine.gov.ua.

У яких магазинах працює «Національний кешбек»

Кешбек відсьогодні нараховують за покупки товарів у мережах Велика кишеня, ВелМарт, ВК експрес, Антошка, Thrash!Траш!, Будинок іграшок, Таврія В, Копілка, Блиск&Відро. В попередні тижні до програми доєдналися АТБ-Маркет, Аврора, NOVUS, ЕКО маркет, VARUS, OKKO, Мережа АЗК «WOG», Укрнафта, Епіцентр K, Нова лінія, Auchan, Comfy, Сільпо, ФОРА, мережа аптек Аптека АНЦ та аптека 3і. Ще близько 200 магазинів і торгових мереж в процесі приєднання.

Споживачі під час бета-тестування можуть надати свої пропозиції або зауваження для поліпшення роботи програми на сайті:https://madeinukraine.gov.ua. Проконсультуватися щодо умов участі в програмі «Національний кешбек» можна в урядовому контактному центрі за номером 1545.

Як взяти участь у програмі:

Щоб отримувати кешбек від держави необхідно:

1. Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. Наразі до програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.

2. Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки. І надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток.

3. Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек.

4. У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.

Кешбек у розмірі 10% від вартості нараховується за купівлю товарів українських виробників, що включені у програму. Виключення — підакцизна продукція (пальне, тютюн та міцний алкоголь).  Також кешбек поширюється на ліки українського виробництва, вино без додавання спирту і медові напої.

Максимальна сума виплат — 3 тис. грн в місяць. Накопичені за місяць кошти надходитимуть на створену картку раз на місяць до 20 числа наступного місяця.

Отримані за участь у програмі «Національний кешбек» кошти можна буде витратити на послуги — комуналку, транспорт, лікування, мобільний зв’язок,  спорт, кіно і інші. Також їх можна буде задонатити на ЗСУ або купити військові облігації.

Зняти готівку з рахунку, куди нараховують кошти за кешбек, буде неможливо. Використати кошти від кешбеку, нараховані в 2024 році, можна буде до 31 січня 2025 року.

Довідково:

Координатором програми Національний Кешбек виступає Міністерство економіки України. В реалізації проєкту беруть участь Міністерство цифрової трансформації України, Державна податкова служба, Ощадбанк та уповноважені банки України і Урядовий контактний центр. Технологічним партнером в реалізації програми виступає міжнародна платіжна система Mastercard. Операційним партнером проєкту є міжнародна компанія платіжних технологій Visa.


 

Міністерство економіки України та Програма Розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії проведуть Бізнес-фест «Зроблено в Україні» 11-12 жовтня 2024 року у м. Києві.

Під час заходу представники Міністерства економіки України презентують національну політику «Зроблено в Україні» та детально ознайомлять учасників з її ключовими напрямами та завданнями.

Фестиваль стане платформою для пошуку нових партнерів, адже буде працювати спеціальна зона для B2B переговорів. Це шанс знайти нових клієнтів, укласти вигідні угоди й вивести свій бізнес на новий рівень.

Центральною подією Бізнес-фесту буде виставка-презентація успішних українських представників малого і середнього бізнесу, поєднана з проведенням панельних дискусій, презентацій, коротких лекцій, а також секцією для пошуку партнерів і клієнтів із інших регіонів України, країн Європейського Союзу й світу.

Для участі у заході необхідно зареєструватися до 18:00 26 вересня 2024 року за посиланням http://surl.li/jacnmq

Більш детальна інформація за посиланням та у контактної особи – Володимира Іщенка (електронна адреса: [email protected], тел.: +38 (066) 766 95 85).

 Українці отримали перші виплати «Національного кешбеку» за вересень — 646 378 громадян отримали 37,2 млн гривень

Держава здійснила перші виплати за програмою «Національний кешбек» — українці отримали кешбек за придбання українських товарів у вересні. Загалом 646 378 громадян отримали 37,2 млн грн. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

«Ми здійснили перші виплати за програмою «Національний кешбек». Майже 650 тисяч українців отримали фінансову підтримку від держави, з них приблизно 10 % — це люди старшого віку, у віці 60+. Цю виплату від держави громадяни можуть спрямувати, зокрема, на оплату комунальних послуг. Це особливо актуальне питання у період опалювального сезону. Тож надаємо громадянам підтримку, заохочуючи їх обирати українські товари», — наголосила Юлія Свириденко.

Отримати кешбек можуть громадяни, які у вересні придбали українські товари на суму, що забезпечила кешбек понад 2 грн. У підсумку 646 378 споживачів отримають загалом 37,2 млн грн.

Найбільше покупок з кешбеком у вересні українці зробили у великих торговельних мережах-учасниках програми — «АТБ», «Сільпо», «Фора», «Аврора», Novus, Varus, «Велмарт» та «ТРАШ!». Усього 97 людей отримали кешбек на суму від  1000 до 3000 гривень: з них 77 громадян — понад 1000 грн, 15 — понад 2000 грн та 5 — максимальний кешбек у розмірі 3000 грн.

Станом на 28 жовтня, до програми долучилося 2,4 млн українців, які оформили 2,6 млн карток. Понад 1,5 млн користувачів активували у Дії картки для виплат. На сьогодні загальна сума нарахованого кешбеку за жовтень — 104,6 млн гривень, що майже у 3 рази перевищує нарахування за вересень.

«Національний кешбек» від держави доступний вже на 295 тисяч українських товарів від 1469 місцевих виробників.

Кошти кешбеку не оподатковуватимуться. Для державних службовців та інших осіб, які подають фінансові декларації, НАЗК надало відповідні роз’яснення

 

Українці отримали перші виплати «Національного кешбеку» за вересень — 646 378 громадян отримали 37,2 млн гривень

Держава здійснила перші виплати за програмою «Національний кешбек» — українці отримали кешбек за придбання українських товарів у вересні. Загалом 646 378 громадян отримали 37,2 млн грн. Про це повідомила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

«Ми здійснили перші виплати за програмою «Національний кешбек». Майже 650 тисяч українців отримали фінансову підтримку від держави, з них приблизно 10 % — це люди старшого віку, у віці 60+. Цю виплату від держави громадяни можуть спрямувати, зокрема, на оплату комунальних послуг. Це особливо актуальне питання у період опалювального сезону. Тож надаємо громадянам підтримку, заохочуючи їх обирати українські товари», — наголосила Юлія Свириденко.

Отримати кешбек можуть громадяни, які у вересні придбали українські товари на суму, що забезпечила кешбек понад 2 грн. У підсумку 646 378 споживачів отримають загалом 37,2 млн грн.

Найбільше покупок з кешбеком у вересні українці зробили у великих торговельних мережах-учасниках програми — «АТБ», «Сільпо», «Фора», «Аврора», Novus, Varus, «Велмарт» та «ТРАШ!». Усього 97 людей отримали кешбек на суму від  1000 до 3000 гривень: з них 77 громадян — понад 1000 грн, 15 — понад 2000 грн та 5 — максимальний кешбек у розмірі 3000 грн.

Станом на 28 жовтня, до програми долучилося 2,4 млн українців, які оформили 2,6 млн карток. Понад 1,5 млн користувачів активували у Дії картки для виплат. На сьогодні загальна сума нарахованого кешбеку за жовтень — 104,6 млн гривень, що майже у 3 рази перевищує нарахування за вересень.

«Національний кешбек» від держави доступний вже на 295 тисяч українських товарів від 1469 місцевих виробників.

Кошти кешбеку не оподатковуватимуться. Для державних службовців та інших осіб, які подають фінансові декларації, НАЗК надало відповідні роз’яснення