Миколаївський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Регуляторна діяльність УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 Оголошення

Новини

Людина з порушенням слуху чи глухий?

14/01/2022

Людина з порушенням слуху чи глухий?
 
Правильно
Людина з порушеннями слуху, Людина з повною / частковою втратою слуху, Нечуючий / нечуюча
 
Неправильно
Глухий, Глухонімий
 
Люди з повною втратою слуху (до прикладу, внаслідок травми, через стан здоров’я або вікових змін) зберігають здатність мовлення. Навіть ті діти, які народжуються з порушенням слуху, можуть навчитися говорити, але їхня вимова відрізнятиметься від вимови тих, хто має слух. Тому говорити «глухонімі» некоректно.
 
Серед спільноти людей з порушеннями слуху частина вважає термін «глухий» припустимим, інша — ні. Краще використовувати той термін, який прийнятний для всіх, а саме «людина з порушеннями слуху».
 
І в самій спільноті, і в медіа можна побачити ще один поширений термін — «нечуючий», хоча його і не схвалюють мовознавці. Проте мова — гнучка субстанція, і з часом терміни, які нам незвичні, люди починають активно вживати.
 
Детальніше ознайомитися з іншими поясненнями щодо використання нейтральної термінології у повсякденному житті можна в електронній версії «Довідника безбар’єрності». 
 
Посібник доступний за посиланням – https://bf.in.ua/
 
Нагадаємо, «Довідник безбар’єрності» є ініціативою і флагманським проєктом першої леді Олени Зеленської. Він створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. 
 
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree
#бізнесбезбарєрів #історіїякінадихають

Всі новини →