Миколаївський район » Європейська інтеграція » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Регуляторна діяльність УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 Оголошення

Новини

 

Євроінтеграційний дайджест

Євроінтеграційний портал

Історії успіху

 

 XXIII Саміт "Україна-ЄС". Церемонія підписання документів

 Уряд пропонує розширити економічні можливості праці жінок

 Україна та ЄС оновили «цифрове» Доповнення до Угоди про асоціацію

 


 

 

Важливі новини для українських підприємців!

ЄС та Німеччина нададуть 100 грантів по 10 тисяч євро українським підприємствам.

У межах ініціативи EU4Business за фінансування Євросоюзу та уряду Німеччини, мікро-, малі та середні підприємства України з експортною спроможністю та інноваційним потенціалом можуть отримати 100 грантів до 10 000 євро кожен для відновлення, розвитку та стійкості у часи війни.

До участі у конкурсі запрошуються ММСП, що працюють в сферах:

- переробки (машинобудівна, меблева, харчова та легка промисловість);

- креативних індустрій;

- логістики та транспорту;

- інші сектори з потенціалом експорту або створення  інновацій (наприклад, освітні та медичні послуги).

Подати заявку на отримання гранту можна до 11 лютого 2024 року.

Більше за посиланням https://100grants4smes.net.ua/

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад

EU4Business

 


 

Посли ЄС ухвалили продовження дії торгівельного безвізу з Україною на наступний рік з єдиним уточненням щодо умов застосування захисних обмежень

 

Про це повідомило головування Бельгії в Раді ЄС.

"Посли ЄС погодили новий компроміс щодо розширення торговельних заходів для України, який забезпечить збалансований підхід між підтримкою України та захистом сільськогосподарських ринків ЄС", – ідеться у повідомленні.

Посли погодили рішення на умовах, що квоти й мита запроваджуватимуть з огляду на обсяги імпорту не лише у 2022 й 2023 роках, а і в другому півріччі 2021-го.

Цю компромісну угоду вимагали включити Франція та Польща.

"Базовий період, що використовується для активації захисного механізму, буде продовжено до другого семестру 2021 року. Комісія також посилить деякі формулювання у своїй декларації… Це дуже делікатний баланс, якого держави-члени могли б досягти сьогодні в прекрасному дусі компромісу", — повідомив журналістам у Брюсселі чиновник на умовах анонімності.

Рішення ще має наново схвалити Європарламент, оскільки воно відрізняється від погодженого попередньо. Його остання пленарна сесія перед виборами, а відтак і оновленням складу законодавчого органу ЄС – у квітні. Тоді як 5 червня спливає термін дії заходів ЄС із лібералізації торгівлі для України в умовах війни з боку Росії.

З початком масштабного вторгнення Росії ЄС скасував тарифи на український імпорт, аби підтримати українську економіку. Це було особливо важливим через блокаду росіянами морських шляхів експорту зерна з України. Але раптова поява безмитних зернових заполонила ринки сусідніх країн, таких як Польща, Угорщина, Словаччина, Румунія та Болгарія, що викликало гнів місцевих фермерів, які вважали недорогий український імпорт нечесною конкуренцією. Уряди у відповідь запровадили односторонні неузгоджені заборони, які Єврокомісія називала незаконними, несправедливими та такими, що суперечать принципу солідарності.

Раніше у закордонних ЗМІ повідомили, що декілька країн ЄС проти продовження безмитного ввезення товарів з України. Минулого тижня Франція і Польща, як і Угорщина та Словаччина, відхилили компромісну угоду щодо розширення безмитного доступу України до ЄС. Париж і Варшава навіть стверджували, що нових обмежень на мед і зерно недостатньо.

Нещодавно український прем’єр Шмигаль заявив, що Європарламент та Європейська рада попередньо погодили продовження до червня 2025 року ввезення українських товарів без мит і квот. Очікується, що ухвалення домовленостей відбудеться вже у квітні.

Раніше, у січні, Єврокомісія запропонувала продовжити "економічний безвіз" ще на рік, але зі змінами. Зокрема, для найбільш чутливих продуктів – м’яса птиці, яєць і цукру – передбачено екстрене гальмування, яке стабілізувало б імпорт на рівні середніх обсягів імпорту в 2022 і 2023.

Якщо угоду схвалять, тимчасове призупинення ввізних мит і квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС буде продовжено ще на один рік, до 5 червня 2025 року.

У січні 2024 міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини і Угорщини звернулися до Брюсселя з вимогою запровадити ввізне мито на українське зерно.

Днями в Єврокомісії повідомили, що напрацьовують механізми, які б дозволяли країнам ЄС окремо від централізованого рішення зупиняти безмитне ввезення товарів з України.

 Майбутній вступ до ЄС: які можливості відкриються перед українцями.

Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС. Попереду — багато роботи, щоб інтегрувати в українське законодавство величезний обсяг правил і норм ЄС.

Що ж нас чекає, коли Україна вступить у ЄС? Які переваги отримають українці та як зміниться життя в цілому — у матеріалі нижче.

#євроінтеграція #eurointegration