Оплата праці державним службовцям
Оплата праці державним службовцям, що продовжують виконувати службові обов’язки здійснюється відповідно до Закону України «Про державну службу», постанови КМУ від 18 січня 2017 року №15 “Питання оплати праці працівників державних органів”, інших актів законодавства з питань державної служби.
У разі оголошення простою оплата праці здійснюється з урахуванням статті 113 КЗпП України, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 року № 22. Тобто, керівник може самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин посадового окладу.
Питання оплати праці - актуальне. Заробітна плата - є не тільки важливим мотивуючим чинником, а й джерелом існування. І не лише для державних службовців. Втім, існуюча система оплати праці працівників державних органів є несправедливою та неефективною. Про це говорять як вітчизняні, так і міжнародні експерти. Про це знають з власного досвіду працівники державних органів різних рівнів. Тож реформування системи оплати праці державних службовців на основі класифікації посад покликане усунути несправедливість в оплаті праці, адже за сучасними світовими стандартами вона має ґрунтуватися на фаховості, результативності, мірі покладеної відповідальності та особистому внеску кожного працівника.
З 1 січня 2023 року в Україні має запрацювати нова схема оплати праці державних службовців, в якій має зрости роль посадового окладу. Національне агентство України з питань державної служби (НАДС) розробило проект закону про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад.