Головна | Новини | Регуляторна діяльність | УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 | Оголошення | ПРЕСЦЕНТР |
Відбулося засідання Ради України-НАТО на рівні послів щодо реалізації рішень Саміту НАТО у Вільнюсі
На засіданні Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина представила послам держав-членів НАТО пріоритетні напрями адаптованої Річної національної програми (аРНП) на 2024 рік.
«Сьогодні презентували основу адаптованої РНП на 2024 рік з фокусом на забезпеченні прозорості та нашої взаємосумісності. Це перелік реформ для посилення оборонних спроможностей України, впровадження стандартів і найкращих практик НАТО у секторі оборони і безпеки із врахуванням умов повномасштабного вторгнення», - заявила Ольга Стефанішина.
Віцепрем‘єрка зазначила, що завдяки активній спільній роботі Україна та НАТО випереджають графік у виконанні рішень Саміту у Вільнюсі. Очікується, що у наступні тижні союзники нададуть свої рекомендації до аРНП .
«Плануємо завершити розробку програми до кінця року, щоб вже почати імплементувати заходи, які наближають нас до членства», - уточнила Ольга Стефанішина.
Також в межах засідання Віце-прем'єр-міністр представила пріоритетні проєкти в межах Комплексного пакету допомоги (КПД) НАТО для України.
Зі свого боку заступник Генерального секретаря НАТО Мірче Джоане під час засідання зазначив, що держави-члени Альянсу продовжують надавати підтримку Україні, зокрема в межах КПД, а також в контексті забезпечення повної оперативної сумісності українських Збройних сил з силами Альянсу. Це означає, що Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше, наголосив заступник Генерального секретаря.
Детальніше: https://cutt.ly/Mwng5qPd
За інформацією Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй.
78 років тому у жовтні 1945 року на конференції у Сан-Франциско, на підставі Хартії Об'єднаних Націй, представники 51 країни ратифікували договір про створення ООН. Україна в числі перших підписала Статут i увійшла в групу країн-засновниць.
Статут Організації Об’єднаних Націй починається з легендарної фрази:
«Ми, народи Об’єднаних Націй, сповнені рішучості позбавити прийдешні покоління нещасть війни…»
Нині, у розрізі подій, що відбуваються в Україні і в світі вагу цих слів розуміє кожен.
Організація Об’єднаних Націй має працювати на повну силу, як організація, яка здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності. Це колективні заходи для запобігання загрозам миру у всьому світі, розвитку справедливих відносин між державами, підтримання дружніх відносин між націями на основі поваги до принципу рівноправності і самовизначення народів.
Хочеться побажати, щоб наступну річницю ООН ми відзначали як річницю, в якій світ зупинив світову війну, захистив мільйони людей від смерті та голоду, від ядерної війни, повернув не задекларований, а реальний мир. Річницю, в якій мир означає і справедливість для тих, хто вчиняв воєнні злочини, і тих, хто постраждав внаслідок неспровокованої збройної агресії.
На шляху до майбутнього членства України в НАТО
29 листопада відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у м. Брюссель.
Зазначалося, що держави-члени Альянсу продовжуватимуть політичну і практичну підтримку України в її боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів. Адже у відповідності до спільної заяви «Сильна, незалежна Україна має першорядне значення для стабільності на євроатлантичному просторі».
Міністри затвердили створення структур забезпечення роботи РУН і амбітну робочу програму на 2024 рік.
Також Рада Україна–НАТО привітала презентацію Україною адаптованої Річної національної програми на 2024 рік і розраховує на її подальшу імплементацію.
З повним текстом Заяви засідання РУН на рівні міністрів закордонних справ можна ознайомитися за посиланням:
#Україна #НАТО
Президент Володимир Зеленський не вбачає жодних ризиків для міжнародної безпеки у запрошенні України до НАТО
Президент Володимир Зеленський не вбачає жодних ризиків для міжнародної безпеки у запрошенні України до НАТО, яке сьогодні залежить від позиції США та Німеччини.
Про це глава держави сказав на пресконференції у межах форуму «Україна. Рік 2024», повідомляє кореспондент Укрінформу.
«На сьогодні запрошення України до НАТО, за всієї поваги до партнерів,.. я не хочу зараз бавитися в слова, залежить від США і від Німеччини. Це факт. Які ризики (для міжнародної безпеки - ред.) - я не можу сказати. Я не бачу ризиків у запрошенні України в НАТО», - сказав Зеленський.
Президент Володимир Зеленський подякував кожній країні, яка уклала двосторонню безпекову угоду з Україною. Вони підтримують нас на час до вступу в НАТО.
Подробиці: https://bit.ly/3vQbEqe
У свіжому випуску #Євроінтеграційний_дайджест читайте такі новини:
Українські компанії можуть транспортувати товари у Європу без спеціальних дозволів;
Парламент ратифікував Угоду про участь України у програмі ЄС по боротьбі із шахрайством;
Ще на крок ближче до ЄС та нових стандартів хімічної безпеки: в Україні створять реєстр хімічних речовин;
20 млн євро підтримки для ВПО, українців, які повернулися додому, та приймаючих громад трьох постраждалих від війни областей;
Більше новин – за посиланням: https://cutt.ly/digest105
Підписатись на щотижневу розсилку, аби отримувати новини першими: https://cutt.ly/digestform
Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
Читайте у новому випуску #Євроінтеграційний_дайджест такі новини:
У перший день вступу на посади, до України прибули Президент Європейської Ради, Висока представниця ЄС та Єврокомісарка із питань розширення;
ЄС надає додаткове фінансування УВКБ ООН для допомоги Україні у зимовий період;
Європарламент затвердив новий склад Європейської Комісії на чолі з Урсулою фон дер Ляєн;
Євроінтеграція митниці: Україна вивчає польський досвід адаптації законодавства і впровадження ІТ-систем.
Більше цікавого – за посиланням https://cutt.ly/digest119
Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції