Mykolayiv » News
Головна News Regulating politics and entrepreneurship УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 Оголошення

News

Можливість дихати чистим повітрям на повні груди та пити чисту воду – це про європейські цінності

12/05/2021

Міндовкілля приєднується до онлайн-марафону #миEUкраїна до Дня Європи в Україні, аби розповісти про реформи, які підтримує для захисту довкілля.

 

Стан природи є однаково важливим для українців та громадян країн ЄС, адже це впливає на якість життя кожного з нас.

 

Україна підписала з ЄС Угоду про асоціацію, яка поступово наближає стандарти нашого життя до європейських. Для цього ми зобов'язалися провести низку реформ у сферах, які сьогодні турбують українців, а це – якість води, повітря та поводження з відходами.

 

Які ж проєвропейські реформи вже проводяться та що на порядку денному?

 

- Ліси на нашому континенті, в тому числі українські, це легені Європи. І ми, як європейці, маємо піклуватися про їх зростання. Сьогодні лісистість країни складає 16 % і в наших планах збільшити її до 18 % у 2035 році. Ми вперше проведемо національну інвентаризацію лісів, щоб отримати достовірну інформацію про їхню площу, санітарний стан та поновлення. Європейські країни вже давно це роблять. Також, за нашої ініціативи, Уряд прийняв рішення, яке забороняє суцільні санітарні рубки в найцінніших природних лісах Карпат.

 

- Виконуючи Угоду про асоціацію, Україна запустила європейські інструменти для дослідження якості води. Сьогодні вже працюють чотири лабораторії моніторингу вод у Івано-Франківську, Слов’янську, Вишгороді та Одесі.

 

- Також громадяни отримали дієвий важіль впливу на рішення щодо будівництва об'єктів або їх реконструкцію – оцінку впливу на довкілля. Це, наприклад, може дозволити зупинити невиправдану вирубку дерев, побудову електростанції чи видобутку корисних копалин.

 

- Безумовно, чисте повітря залежить і від наших спільних зусиль. Адже промисловість має розвиватись у гармонії з навколишнім середовищем. Для цього, з 1 січня ми запустили механізм моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Це перший крок до запуску системи торгівлі викидами парникових газів. А ще разом з нашими європейськими колегами ми підготували законопроєкт, який закладає нові підходи до запобігання, зменшення та контролю промислового забруднення.

 

Усі ці зміни стимулюватимуть нашу економіку до модернізації та скорочення шкідливих викидів, а також будуть нашим внеском у реалізацію Європейського зеленого курсу.

 

Вітаємо усю європейську спільноту з Днем Європи. Разом ми зможемо захистити довкілля та запобігти зміні клімату на нашій планеті.

 

Передаємо естафету Міністерство закордонних справ в онлайн-марафоні #миEUкраїна до Дня Європи в Україні в межах урядової інформаційної кампанії «EUКраїна» за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України і за підтримки European Union in Ukraine Представництва Європейського Союзу в Україні та проєкту ЄС Association4U.

 

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.  

Всі новини →