Миколаївський район » Прозоріть та підзвітність » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Регуляторна діяльність УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 Оголошення

Новини

 

 Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року №166 від 12 жовтня 2022 р. № 1178

Прозорість та підзвітність: діяльність Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області

За 4 місяці 2024 року за матеріалами УСР в Миколаївській області повідомлено про підозру за фактами привласнення та розтрати майна – 5 особам, за вчинення кримінальних правопорушень у бюджетній сфері – 10 особам.

Так, до кримінальної відповідальності притягуються:

– колишні посадові особи Державного підприємства. Сума збитків – 1,3 млрд грн;

– посадові особи суб’єкту господарювання, які налагодили схему розкрадання коштів місцевого бюджету м. Миколаєва під час виконання договорів підряду з благоустрою міста, шляхом завищення обсягів виконаних робіт, кількості та вартості будівельних матеріалів. Сума збитків спричинених місцевому бюджету складає 4,5 млн грн;

– посадова особа міської ради, яка зловживаючи владою та діючи всупереч інтересам служби, у змові із посадовими особами суб’єкту господарювання під час закупівлі автомобілів для подальшої передачі військовим частинам ЗСУ, здійснила розтрату коштів місцевого бюджету в сумі понад 4 млн грн.

За вказаним фактом, за оперативного супроводження співробітників Управління також направлено до суду кримінальне провадження за ч. 3 ст. 201-2 КК України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) відносно директора ТОВ. З метою відшкодування спричинених збитків, накладено арешт на майно правопорушників на загальну суму понад 73 млн грн.

Крім цього, вживаються превентивні заходи, щодо недопущення втрат бюджетних коштів. Так, за ініціативними листами Управління скасовано чотири процедури закупівель, на суму 3,2 млн грн, що здійснювались з порушенням вимог чинного законодавства.

Слід зауважити, що одним із пріоритетних напрямків роботи Управління є протидія корупції та фактам хабарництва.

У звітному періоді, за вчинення злочинів, передбачених ст. 368-370 КК України оголошено про підозру чотирьом особам (затримано «на гарячому» – 3). Загальна сума задокументованої неправомірної вигоди склала 45,7 млн грн.

За інформацією Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області.