Головна | News | Regulating politics and entrepreneurship | УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 | Оголошення | ПРЕСЦЕНТР |
29/03/2024
Управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації та організації діяльності центрів надання адміністративних послуг Миколаївської районної військової адміністрації з метою ознайомлення населення з інноваціями в українській вищій освіті інформує, що запустився проєкт DigiUni «Цифровий університет — Відкрита українська ініціатива». Проєкт є ініціативою ЄС з розвитку вищої освіти в Україні в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення. Зазначений проєкт став переможцем конкурсу в межах Програми ЄС Еразмус+та розрахований на чотири роки, фінансується Європейським Союзом.
Мета DigiUni — забезпечення цифрової трансформації освіти, тобто безперервна, якісна, інклюзивна та прозора освіта незалежно від місцеперебування студентів і викладачів, за допмогою цифрових інновацій. Проєкт також спрямований на популяризацію українських студій та залучення до української освіти іноземних студентів і українців, що нині перебувають за кордоном.
Також DigiUni спрямований на підтримку студентів, які продовжили навчання в Україні під час воєнного стану. Крім того, проєкт сприятиме зміцненню зв’язків між українськими університетами, їхніми студентами й викладачами, які були змушені залишити Україну.
Уперше проєкт презентували 11 жовтня 2023 року. За результатами спеціального конкурсу проєкт DigiUni було відібрано для фінансування Програмою ЄС Еразмус+. 25 березня 2024 р. у Києві відбулася установча зустріч з представниками університетів та організацій із Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі, 10 українських університетів-членів консорціуму, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та Української асоціації ІТ-професіоналів. Під час зустрічі обговорили особливості реалізації проєкту, строки та результати за кожним етапом, зміст і план проведення тренінгів та інших запланованих заходів до 2027 року.
Протягом чотирьох років освітяни української та європейської спільнот працюватимуть за сімома сформованими пакетами. У результаті це посприяє створенню цифрового середовища, яке дасть змогу вдосконалити концепцію онлайн-навчання. Також проєктом передбачено створення Відкритої Хартії – DigiUni-Ukraine, мета якої – об’єднання університетів України у потужні альянси, куди зможуть приєднатися університети України, та брати участь у наповнені платформи власними матеріалами та користуватися вже наявними від європейських партнерів.