Головна | News | Regulating politics and entrepreneurship | УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 | Оголошення | ПРЕСЦЕНТР |
24/11/2023
Усі заходи, що відбуватимуться у рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» проходитимуть з дотриманням безпекових вимог та направленні на привернення уваги до проблем насилля. Про це у п'ятницю, 24 листопада, на брифінгу повідомила директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОВА Оксана Єльчієва.
«Основна мета проведення акції це привернення уваги суспільства до проблем насильства, домашнього насилля, насильства за ознакою статі й насилля в умовах війни. А також, головне, надати інформацію населенню про ті служби, до кого потрібно звертатися, щоб отримати кваліфіковану допомогу. Відтак, робота з протидії насиллю в усіх його проявах це завдання комплексне. Тільки в сукупності та спільній активній співпраці органів державної влади, суспільства, громадських та міжнародних організацій ми можемо прийти до того, що зменшиться кількість людей, які постраждали від насилля», - сказала Оксана Єльчієва.
У 2023 році станом на 1 жовтня на Миколаївщині понад 8000 осіб, які постраждали від насилля, звернулися по допомогу. Минулого року ці показники були вдвічі нижчими.
«На сьогодні на території Миколаївської області створено мережу спеціалізованих сервісів для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у тому числі за підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні: це 3 притулки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі (обласний, Миколаївська та Снігурівська міські територіальні громади), 6 денних центрів соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/ або насильства за ознакою статі, 16 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, 3 спеціалізовані консультативні служби, Центр захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель Барнахус), відділення інтегрованих послуг територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), інтегрований центр комплексної підтримки та мобільний простір для жінок «Вільна», - зазначила Оксана Єльчієва.
Більше у відео тут: https://youtu.be/xM2PmL6kh6A