Головна | News | Regulating politics and entrepreneurship | УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 | Оголошення | ПРЕСЦЕНТР |
16/10/2023
Думаєте, що ментальні проблеми стосуються лише нас?
Це не так. Точніше, це зовсім не так.
Ментальне здоров'я – у п’ятірці найбільших глобальних викликів сьогодення та найближчого майбутнього. Воно викликає у людей таку ж стурбованість як інфляція, зміни клімату, бідність, втрата роботи або зниження доходів. А кожен другий у світі відчуває на собі вплив розв'язаної Росією війни проти України.
Все це лише частина результатів масштабного соціологічного дослідження британської компанії Alligators Digital на замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів Summit of First Ladies and Gentlemen.
Наприклад, Канада. За всіма показниками – одна з найбільш розвинених країн. Соціальна сфера тут взагалі вважається зразковою.
Однак, кожен п’ятий канадець щорічно стикається з розладами ментального здоров’я. І це завдає збитків економіці Канади на 50 мільярдів доларів.
Тому там створена комплексна система надання психосоціальної підтримки, яка здатна охопити всіх жителів на всіх етапах життя. Допомога працює на таких засадах: ніякої стигми, справедливе ставлення до всіх без виключення, своєчасна підтримка, використання доказових практик й задача не залікувати, а відновити людину.
За цей процес відповідає Комісія з питань психічного здоров’я Канади. Саме з цією організацією в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» яка впроваджується за ініціативою Олена Зеленська, розпочинає співробітництво Координаційний центр КМУ / Mental Health UA. Це стало можливим завдяки домовленостям між країнами після візиту першої леді до Канади та за сприяння Посольства України в Канаді.
Наразі вже опрацьовується можливість проведення онлайн круглого столу, під час якого канадські фахівці представлять власну систему організації психологічної допомоги.
«Нам було б цікаво дізнатись про досвід Канади з впровадження сервісів саме на рівні громад. Як вони вбудовуються, яке місце вони займають в загальній системі послуг. Для нас це можливість не втрачати час, а адаптувати успішні кейси під наші потреби. Впевнена, що і канадській стороні було б цікаво дослідити стійкість українців під час війни, як люди взагалі можуть витримувати щоденний неймовірний стрес», – зазначила під час зустрічі керівниця Координаційного центру, голова ГО «Безбар'єрність» Оксана Збітнєва.