Головна | Новости | Регуляторная деятельность | УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 | Оголошення | ПРЕСЦЕНТР |
12/07/2023
У воєнний період із малечею слід бути особливо уважними, навіть під час звичайного огляду у лікаря. Бо й не всі дорослі, зрештою, позбавляються страху «білих халатів».
«У мене на прийомі є іграшки. Пропоную дитині спочатку погратися: «полікувати» равлика чи ведмедика. Також малечі важливо все детально проговорювати – в цьому кабінеті ми з тобою будемо тільки розмовляти, а в тій кімнаті проведемо огляд. Ось цими інструментами – фонендоскопом – я тебе послухаю, ліхтариком подивлюся горлечко. Дати потримати ці речі маленькому пацієнту, аби він упевнився – вони не приносять біль», – порадила у прямому ефірі на сторінці ГО Безбар'єрність та Координаційного центру КМУ / Mental Health UA педіатр Юлія Крушельницька.
Наступний лайфхак: вже знайомими інструментами «лікуємо» маму чи тата, а потім і самого лікаря. Так дитина переходить на вищий ступінь довіри та перестає боятися.
Для остаточного закріплення на час огляду малечу садять на руки до батьків. А фінішний бонус – яскрава наліпка за сміливість, яку малюк обирає сам/
«Зараз дуже багато діток із різноманітними ментальними складнощами. І через вік вони не можуть сформулювати скаргу. Проте все одно говорити треба не тільки з батьками, говорити треба з дитиною – тільки так можна знайти правильний підхід та виявити психологічну проблему», – зазначила Юлія Крушельницька.
Нагадаємо, після проходження навчання за програмою World Health Organization (WHO) mhGAP лікарі-педіатри, як і всі лікарі «первинки», можуть надавати допомогу пацієнтам з поширеними психічними розладами (депресія, гостра реакція на стрес, суїцидальна поведінка тощо).
Цикл ефірів з фахівцями на Facebook-сторінці ГО «Безбар'єрність» та Координаційного центру з психічного здоров'я при КМУ відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олени Зеленської.
Більше про підтримку себе та людей поруч на https://bf.in.ua/turbota