Новости
До уваги мешканців Миколаївського району!
09/06/2023
В звяʼзку з підривом Каховської ГЕС з водосховища зійшла велика кількість води, яка пішла на сухостій і затопила його. По цій причині були розмиті скотомогильники з різними інфекційними та інвазійними захворюваннями тварин: сибірська язва, бруцельоз, сальмонельоз та інші.
Попереджаємо про можливі захворювання людей та тварин з вище перерахованими захворюваннями. Ці захворювання є небезпечні для життя. Одне із небезпечних захворювань є сибірська язва.
Сибірська язва легко поширюється, володіє високою смертністю та вимагає спеціальних і невідкладних заходів з боку спеціалістів Держпродспоживслужби та ветеринарних фахівців.
Сибірка – гостре небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також людей, яке спричиняється мікробами Аnthracis. Хвороба перебігає у надгострій, гострій і підгострій формах, а у свиней - переважно в локальній ангінозній формі. У хутрових звірів сибірка виникає як кормова інфекція.
Основним джерелом сибірки є хвора та загибла тварина. Збудник сибірки належить до числа аеробних спороутворювальних мікроорганізмів й існує у вигляді двох основних форм: вегетативній і споровій. Потрапивши в навколишнє середовище, за сприятливих умов (температура не нижче 12 °С) збудник утворює спору. У споровій формі він може перебувати в грунті необмежений час, 70 і більше років, залишаючись життєдіяльним і зберігаючи патогенність. Грунт, заражений бацилами сибірки, тривалий час залишається джерелом і фактором передачі інфекції сприйнятливим тваринам та людині.
Підстави підозрювати сибірку:
- Раптова загибель тварин у пасовищний період на раніше неблагополучній території або після ґрунтових робіт, сильних злив і паводків.
- Гострота і тяжкість хвороби, її септичний характер (пропасниця), наявність карбункулів, а у свиней - ознаки ангіни.
- Швидкість розкладання трупів, відсутність заклякання, кров'янисті витікання з природних отворів.
Шляхи передачі інфекції:
- Аліментарний - шляхом приготування та вживання їжі з м'яса, отриманого від хворих тварин.
- Аерогенний (повітряно-пиловий) - шляхом інгаляції спор.
- Трансмісивний - через укуси комах (гедзі, мухи, комарі).
У разі появи ознак захворювання тварин на сибірку потрібно негайно звернутися до лікаря ветеринарної медицини чи до Миколаївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: м. Миколаїв, вул. Одеське шосе, 90. тел. 48-41-85.
Всі новини →