Николаевский район » Новости
Українська | Русский | English
Головна Новости Регуляторная деятельность УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 Оголошення ПРЕСЦЕНТР

Новости

Українці мають декларувати отриману допомогу, але не всю. Правила змінилися

24/04/2023

Триває війна, а також триває додаткова підтримка внутрішньо переміщених осіб та незахищених родин із дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки.

До Національного агентства з питань запобігання корупції звертаються сотні українців, які отримують грошову допомогу від України, міжнародних організацій або інших держав через війну. Люди цікавляться, чи справді мають заповнювати декларації та вказувати розмір допомоги, отриманої через війну.
Яку допомогу можна не декларувати
Незалежно від того, чи перебували ви на території України, чи за кордоном у час, коли отримували цю допомогу, декларувати її не потрібно.
Якщо ви вже подали декларацію, в якій зазначено відомості про грошові виплати (матеріальну допомогу) від міжнародних організацій, іноземних держав, то це не потягне за собою юридичних наслідків. У наступній декларації за 2023 рік ви можете просто не зазначати такі виплати.
Водночас це стосується лише тих декларацій, звітний період яких повністю або частково припадає на період дії воєнного стану.
Отже, допомогу не треба декларувати, якщо її виплатили:
• Іноземні держави (йдеться, зокрема, про виплати українцям, які виїхали за кордон унаслідок повномасштабного вторгнення рф), крім коштів, отриманих від рф;
• міжнародні організації (Всесвітня продовольча програма ООН, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, кошти ЮНІСЕФ, Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні).
 
Яку допомогу потрібно задекларувати
Допомогу отриману в Україні виплачену Україною.
Зокрема, це стосується грошової допомоги, яка надається внутрішньо переміщеним особам (ВПО) від держави, у тому числі за поданими через платформу «єДопомога» заявками. Також це може бути:
- покриття витрат на проживання (допомога на проживання ВПО);
- компенсація витрат, пов’язаних із безоплатним тимчасовим розміщенням (перебуванням) ВПО;
- грошова допомога цивільному населенню, яке евакуюється;
- грошова допомога цивільному населенню деокупованих населених пунктів тощо.
У декларації джерелом доходу таких коштів рекомендуємо вказувати Кабінет Міністрів України (заблокувавши поле для введення коду ЄДРПОУ).
Як заповнити відомості про допомогу на проживання ВПО?
Під час внесення інформації, наприклад, про допомогу на проживання ВПО, до розділу 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації, звітний період якої повністю або частково припадає на період дії воєнного стану, рекомендується:
• у полі «Вид доходу» обрати позначку «Інше»;
• у полі «Зазначте, який саме» вказати «Допомога на проживання ВПО»;
• у полі «Джерело (джерела) доходу» обрати позначку «Інша фізична або юридична особа»;
• у полі «Тип особи» обрати позначку «Юридична особа, зареєстрована в Україні»;
• у полі «Код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» обрати позначку «Не відомо»
• у полі «Найменування юридичної особи» зазначити «Кабінет Міністрів України».
Декларуючи види допомоги, у полі «Зазначте, який саме» варто вказати саме той вид допомоги, який було отримано суб’єктом декларування / членом його сім’ї, наприклад, «Допомога єПідтримка», «Компенсація витрат, пов’язана з розміщенням ВПО», «грошова допомога населенню, яке евакуюється» тощо.
 
Разом робимо важливе! Для нашої Перемоги і України!

Всі новини →