Миколаївський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Регуляторна діяльність Сторінка пам`яті загиблим воїнам АТО Оголошення УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19

Новини

Порядок оподаткування доходівотриманих за кордоном

23/12/2019

Під декларуванняпідпадають громадяни, які протягом року отримували дохід, а податок з такого доходу не утримувався.

Фізичні особи, що є громадянами України та працюють, тимчасово або постійно за кордоном, повинні декларувати доходи, отримані як із джерел в Україні, так і іноземні доходи.

Платникамиподатку на доходи фізичних осіб відповідно до п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 Кодексу є, фізичні особи – громадяни України, які отримуютьіноземнідоходи.

Об’єктомоподаткування відповідно до ст. 163 Кодексу є прибуток, отриманий з джерел за межами України.

Згідно з ст. 14 Кодексу дохід, отриманий з джерел за межами України, – це будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивнихдоходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуженняінвестиційнихактивів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольнихконтролюючим органам.

Порядок оподаткування

Порядок оподаткуванняіноземнихдоходіврегламентується п.170.11 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Статтею визначено, якщо джереловиплат будь-яких оподатковуванихдоходів є іноземним, сума такого доходу включається до загальногорічногооподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річнуподатковудекларацію, затверджену наказом МФУ від 02.10.2015 N 859 (у редакції від 06.06.2017 N 556) [1] до 1 травня нового року. Сума доходу оподатковуєтьсяподатком на доходи фізичних осіб за ставками, визначеними ст. 167 Кодексу,

Крім того, закон передбачає виплатувійськовогозборуСтавка військовогозбору становить 1,5 відсотка об'єкта оподаткування.

Згідно статті 164 Кодексу під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютнихцінностей або інших активів (вартість яких виражена в іноземнійвалюті або міжнароднихрозрахунковиходиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Відповідно до статті 171 Податкового кодексу України платник податків самостійно несевідповідальність за перерахування коштів та подачу декларації до податкового органу.

Громадяни, які отримували іноземні доходи та знаходяться за кордоном, можуть надіслатидеклараціюпоштою, або в електронному вигляді, або звернутися до посольства чи консульства.

Варто знати!!!

Вартозвернути увагу на те положення, що перерахування коштів через установи банків та стягнення ними визначеної суми є платою банку за виконанупослугу, а не сплатоюподатку з доходу, відповідно до ст. 1 Закону України від 05 квітня 2001 № 2346 «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Сума доходу з джерел за межами України перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Податковадекларація платникамиподатку на доходи фізичних осіб подається за звітнийперіод, - 1 календарний рік, до 1 травня року, що настає за звітним.

Сума податкувстановлюється відповідно до правил та ставок, які діяли на момент нарахуваннядоходів.

У разі якщо згідно з нормами міжнароднихдоговорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платникподатку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначенимипідставами у податковійдекларації.

Інструкцію про заповненняподатковоїдекларації можна знайти на офіційному сайт Державної фіскальної служби за посиланням: http://sfs.gov.ua/fizichnim-osobam/podannya-deklaratsii-na-otri/forma-deklaratsii/65109.html.

Уникнення подвійногооподаткування

Поряд з цим, слід зазначити, що між Урядом України та Урядами інших іноземних держав діютьміжнародні договори про уникнення подвійногооподаткування.

З метою застосування міжнароднихдоговорів України про уникнення подвійногооподаткування фізичних осіб України, громадяни, які отримують доходи за межами України, повинні підтвердити статус податкового резидента України.

Для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримуєтьсятакийдохід (прибуток), уповноваженого справлятитакийподаток, довідку про суму сплаченогоподатку та збору, а також про базу та/або об’єктоподаткування.

Зазначена довідка підлягає легалізації у відповіднійкраїні, відповіднійзакордоннійдипломатичнійустанові України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Відповідальність за невиконання вимог законодавства

За затримку платежу у вигляді суми податкового зобов'язання до платника податку може бути застосовано штраф у розмірах, визначених ст. 126 ПКУ. Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня.

За неподання або несвоєчаснеподанняДекларації платника податку – фізичну особу може бути притягнуто до:

  • адміністративноївідповідальності за ст. 164(1) КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподаткованихмінімумівдоходів громадян . За ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподаткованихмінімумівдоходівгромадян .
  • фінансовоївідповідальності за п. 120.1 ПКУ , що становить 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчаснеподання.  За ті самі дії, вчиненіплатником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв,вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61

Перейти на офіційну сторінку на Facebook можна за посиланням:https://www.facebook.com/1mykolaiv.centr.BVPD/

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Ще більше консультаційна інформаційному ресурсіWikiLegalAid, який можна знайти за посиланням wiki.legalaid.gov.ua.

Місце розташування та контакти відділів бюро правової допомоги:

https://mykolaiv.legalaid.gov.ua/ua/miscevi-centri/pershyi-mykolaivskyi-mistsevyi-tsentr-z-nadannia-bezoplatnoi-vtorynnoi-pravovoi-dopomohy

Всі новини →