Миколаївський район » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Регуляторна діяльність Сторінка пам`яті загиблим воїнам АТО

Новини

Термін «російська агресія» в міжнародних документах дає можливість призупинити окремі статті «Великого договору» з Росією - Президент

16/04/2018

Президент Петро Порошенко наголошує, що юридичні підстави для призупинення окремих статей Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та Росією («Великого договору») стали можливими через визнання російської агресії проти України як в національних, так і міжнародних правових документах.

«Треба бути абсолютно компетентним і професійним. Юридично країна повинна мати підстави, відповідно до 51 статті Статуту ООН, щодо призупинення цих статей і, в першу чергу це стосується (ситуації - ред.) якщо країна є об’єктом агресії і зупиняє їх в рамках забезпечення прав на національну оборону», - сказав Президент, зауваживши, що вже з’явилась позиція «окремих критиків, які кажуть: чому цього не робилося раніше?».

Він акцентував увагу на тому, що в 2014 - 2016 роках загальновизнаного терміну «російська агресія» в міжнародних документах не було: «Всі сором’язливо казали: друзі – це конфлікт на Сході України, громадянська війна чи щось інше». При цьому Президент наголосив, що «все воно йшло у форматі російської гібридної війни».

Президент підкреслив, що лише у 2017-2018 роках в українське законодавство і в міжнародні документи, в першу чергу після прийняття Закону про реінтеграцію Донбасу, увійшов офіційний термін «російська агресія».

«У зв’язку з агресією Україна сьогодні має право призупинити і норму щодо стратегічного партнерства, і норму щодо військової співпраці, норму щодо військово-технічно співпраці і багато інших норм, які на сьогоднішній день не є в інтересах України. Але твердо залишаються норми про суверенітет, територіальну цілісність, і незалежність України, про міжнародно визнані кордони, які зафіксовані в цьому договорі», - акцентував увагу Президент. Він підкреслив: «Те, що сьогодні обов’язково працює на нас (в інтересах України – ред.), воно залишиться».

Глава держави повідомив, що найближчим часом запропонує Верховній Раді України цей підхід та висловив переконання, що Парламент підтримає його ініціативу. Так само як і пропозицію до Уряду та Верховної Ради щодо виходу, або припинення перебування України в статутних органах Співдружності Незалежних Держав (СНД) та відкликання українських представників з Мінську. 

Президент також підкреслив, що ці ініціативи будуть продовжені.

 

Всі новини →