Миколаївський район » Відомості про район » Історична довідка
Українська | Русский | English
Головна Новини Оголошення Регуляторна діяльність Сторінка пам`яті загиблим воїнам АТО УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19

Історична довідка

 Миколаївський район розташований на півдні Миколаївської області, межує з Веселинівським, Березанським і Очаківським, а по акваторії річки Південний  Буг та Бузького лиману - з Новоодеським, Жовтневими районами та містом Миколаєвом. Площа сучасного району складає 1500 кв.км., з них орної землі 88918 га. На території розташовані одна селищна та 17 сільських рад, які об`єднують 52 населені пункти, з населенням 33639 чоловік (станом на 1 січня 2005 року).

  Найдавніша історія території Миколаївського району Миколаївської області представлена знахідками кам`яних знарядь праці та рештками поселень епохи бронзи. По висновкам археологів в 9-80 ст. до н.е. тут мешкали кіммерійці - найдавніші з відомих під своєю назвою племен. Потім їх витіснили скіфи, про що свідчать десятки поселень та курганів. З 6 ст до н.е. по 4 ст. н.е. на наших землях оселилися переселенці з Елади. Поряд з греками проживали скіфи, сармати, ранні слов`яни, основним заняттям яких було землеробство та скотарство. у 3-4 ст сармати були витіснені із цих земель готами - германськими племенами, які прийшли із пониззя Вісли. Пізніше, в середні часи, по наших степах, хвиля за хвилею, із сходу на захід проносяться швидкоконні незліченні орди - гуни, алани, булгари, хазари, печеіги, угри, половці. З 13 ст. тут затвердилась татарська орда хана Ногая. В 15 ст. татари потрапляють в васальну залежність від Туреччини.

   Після виснажливих воєн між Росією і Туреччиною, за Ясським миром наша територіявідійшла до Росії. Імператриця Катерина ІІ починає щедру роздачу землі. Великі землевласники переселяють з Росії, України, Білорусії своїх кріпаків. Також сюди тікають від кріпацтва селяни, переселяються молдавани, болгари, німці, євреї. У цей час виникають села ковалівка, Стара Богданівка, Петрово-Солониха, Шостакове, Тернувате, Кир`яківка, Корчине. З`являються німецькі колонії: Карлсруе (1804), Катериненталь (1817), Нойкатериненталь (1827), Гальбштадт (1869), Шефельд (1873), Зоненберг (1890).

7 березня 1923 року був заснований Варварівський район. Район змінював свої обриси, то збільшувався, включаючи в ссебе Березанський, Очаківський, частину Веселинівського, то зменшувався до своїх звичайних меж. Крім Варварівської, Великокорениської та Ольшанської селищних він налічував то 9, то 14, то 17 сільських рад. В 1964 році Варварівка та Велика Корениха відійшли до Центрального та Заводського районів м. Миколаєва. З цього часу район нгосить назву Миколаєвський.

   На сьогодні Миколаївський район Миколаївської області складається з:

 - Ольшанська селищна рада

 - Безводненська сільська рада

 - Веснянська сільська рада

 - Кир`яківська сільська рада

 - Ковалівська сільська рада

 - Михайлівська сільська рада

 - Нечаянська сільська рада

 - Петрівська сільська рада

 - Радсадівська сільська рада

 - Степівська сільська рада

 - Шостаківська сільська рада

 - Яснополянська сільська рада

   Через територію Миколаївського району проходить автомобільна траса міжнародного значення Одеса - Мелітополь - Новоазовськ, три автомобільні дороги територіального значення. Загальна мережа автомобільних доріг Миколаївського району становить 1500 км. Миколаївський район має 3 залізнодорожні станції: Трихати, Ясна Зоря, Зелений Гай.