Миколаївський район » Відомості про район » Символіка району
Українська | Русский | English
Головна Новини Оголошення Регуляторна діяльність Сторінка пам`яті загиблим воїнам АТО УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19

Символіка району

від 31 травня 2012 року № 20


Про внесення змін до рішення районної ХІV сесія шостого скликання
ради від 13 квітня 2012 року № 1
«Про затвердження символіки
Миколаївського району»


Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини 6 статті 37 Регламенту Миколаївської районної ради, затвердженого рішенням районної ради від 3 грудня 2010 року № 1 (із змінами), враховуючи пропозиції викладені в листах Миколаївської обласної ради від 10 травня 2012 року № 522-18-05-12 та представництва Українського Геральдичного Товариства в м. Миколаєві від 10 квітня 2012 року № 04-12 та 4 травня 2012 року № 05-4, районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Внести зміни до рішення районної ради від 13 квітня 2012 року № 1 «Про затвердження символіки Миколаївського району» (далі – рішення):
1.1. Викласти Додаток 1 і Додаток 2 до рішення в новій редакції (додаються);
1.2. Внести зміни до Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Миколаївського району, затвердженого рішенням районної ради від 13 квітня 2012 року № 1, виклавши розділи «Опис Герба Миколаївського району» та «Опис Прапора Миколаївського району» у новій редакції, що додається.

Голова районної ради С.М.Григор’єв

ГербОпис Герба

Геральдичний  щит, прямокутної форми із закругленням внизу, перетятий срібною хвилястою балкою та напіврозтятий у нижній частині.

У центрі верхнього синього поля  розміщена архієрейська митра на двох перехрещених посохах золотого кольору – символ небесного покровителя      м. Миколаєва, Миколаївської області, Миколаївського району Святого Миколи.

Пояс щита – хвиляста балка срібного кольору (водні ресурси району).

У правій частині на золотому полі (символ величі та багатства) розташована антична амфора червоного кольору (історична спадщина краю) на яку накладене золоте гроно винограду із зеленою гілкою та листям (символ  виноградарства та виноробства).

 У лівій частині на зеленому полі (символ достатку) два пшеничні колоси золотистого кольору – головна сільськогосподарська культура району.

Геральдичний щит вписаний в декоративний бароковий картуш золотого кольору на якому внизу розташовані лаврові гілки і стрічка (героїчне минуле).

Щит увінчаний стилізованою золотою короною, складеною з пшеничних колосків та грон винограду з листям  (символізують основні галузі сільськогосподарського виробництва), які опираються на основу із срібної мурованої кладки з бланками (зубцями)  (символ промисловості району – виробництва цегли та цементу). Даний вид картуша широко використовується  в геральдиці України.

ПрапорОпис Прапора

Прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 2:3, поділене горизонтально хвилястими лініями на три поля: синє, біле і зелене. Співвідношення ширини полів становить 4:1:1.

Ширина білої смуги від верхнього до нижнього гребеня становить 17% від ширини прапора, ширина зеленої смуги від верхнього гребеня до нижнього краю прапора становить 17% від ширини прапора.

У верхньому  синьому полі біля древка герб Миколаївського району у жовтій облямівці, без картуша, прикрас та корони. Співвідношення сторін герба становить 5:6. Висота герба з  жовтою облямівкою становить 48% від ширини прапора, ширина герба з облямівкою становить 27% від довжини прапора. Ширина облямівки становить 2% від висоти герба.

Відстань від верхнього краю прапора до верхнього краю герба становить 10% від ширини прапора.

Відстань від краю прапора біля древка до вертикальної осі прапора становить 25% від довжини прапора.

Синій колір уособлює  вірність, білий колір символізує доброту, зелений колір символізує надію і достаток.

Прапор являється символом духовної величі, багатства сільгоспугідь та водних ресурсів території та мешканців Миколаївського району.

Порядок використання Герба та Прапора Миколаївського району

Герб та Прапор Миколаївського району є офіційними символами органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Миколаївського району. Власником Герба та Прапора є Миколаївська районна рада. Еталонні зображення Герба та Прапора (графічні та кольорові) зберігаються в районній раді. Зображення Герба та Прапора Миколаївського  району здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного (а Герба - й об’ємного) зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій) у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.

Символіка Миколаївського району може встановлюватися та використовуватися: у залах засідань районної ради; у залах засідань селищної та сільських рад; у службових кабінетах органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади; у службових кабінетах інших підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян розташованих на території Миколаївського району; на службових посвідченнях, бланках, штампах та печатках (для використання на нагородних  грамотах, вітальних листах, церемоніальній неофіційній кореспонденції) представницьких і виконавчих органів; на офіційних виданнях районної ради та районної державної адміністрації; на центральних магістралях при в’їзді на територію Миколаївського району. Прапор Миколаївського району вивішується на будинку або піднімається на щоглі перед будинком Миколаївської районної ради. Його можна вивішувати на будівлях органів місцевого самоврядування Миколаївського району.

Інші установи, організації, підприємства, об’єднання громадян, фірми тощо можуть піднімати Прапор Миколаївського району у таких випадках: у дні державних та місцевих свят; під час проведення урочистих церемоній та урочистих заходів.

При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного Прапора України та Прапора Миколаївського району останній не повинен перевищувати за розмірами Державний Прапор України і розміщується справа від нього (з боку глядача). При одночасному піднятті чи вивішуванні Прапора Миколаївського району та прапора установи, організації, підприємства, фірми тощо останній не повинен перевищувати за розмірами Прапор району й розміщується праворуч від нього (з боку глядача).

Зображення Герба і Прапора Миколаївського району можуть використовуватися: як елемент святкового оформлення службових приміщень; населених пунктів району; на Почесних грамотах, пам’ятних адресах, важливих документах, дипломах районних творчих премій, районних відзнак престижу у різних сферах; під час проведення районними організаціями регіональних,  господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів; офіційними делегаціями Миколаївського району в загальноукраїнських, міжнародних заходах у сфері політики, бізнесу, культури і спорту.

Не дозволяється використання Герба та Прапора без спеціальної згоди Миколаївської районної ради у випадках, передбачених цим Положенням.