Головна Новини Регуляторна діяльність УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 ОГОЛОШЕННЯ

Миколаївський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

  Філія Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області
Формат: PDF | Добавлен: 19/05/2021 10:59:23
843Kb Скачать скачать

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ВІДДІЛ  філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області

Начальник відділу

Контактні дані: Теплов Вадим Леонідович, підполковник внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Спаська, 39, м. Миколаїв, 54001

тел.: 093-12-19-179,електронна скринька: mk6@probation.gov.ua               

Графік роботи:

понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45

обідня перерва: 12:00 – 12:45

вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

 організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

особа, щодо якої складається досудова доповідь;

особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

 звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років

особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

збереження роботи та житла;

позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

 зниження злочинності;

зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

дотримання міжнародних стандартів.

 ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

 

Звертаємо Вашу увагу, що всі види пробації щодо неповнолітніх в Миколаївському районі Миколаївської області виконує окремий підрозділ:

СЕКТОР ЮВЕНАЛЬНОЇ ПРОБАЦІЇ М. МИКОЛАЄВА філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області             

Контактні дані:

Адреса: Шосейна, 2/1, м. Миколаїв, 54029

Телефон:0508273459, 0512-56-37-96

E-mail:mk8@probation.gov.ua

Сторінка в Facebook «Пробація в Україні»:

https://www.facebook.com/probation.ua

Також існує власна сторінка в Facebook «Центр ювенальної пробації м. Миколаєва»

Графік роботи:

понеділок - четвер з 8-00 до17-00

п’ятниця: з 8-00 до15-45

обідня перерва:  12-00 - 12-45

вихідний : субота, неділя

Додатково:Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.

 СУСПІЛЬСТВУ НЕОБХІДНІ ВОЛОНТЕРИ ПРОБАЦІЇ ! 

          В Україні триває процес розбудови демократичного суспільства. Значний вплив на цей процес здійснює громадський рух. Наше суспільство має базуватися на принципах свободи, творчості та гуманізму. Оскільки державні структури, в силу різних причин,  не завжди в змозі своєчасно та  в необхідному обсязі реагувати на всі запити суспільства, діяльність волонтерів – добровільних помічників має сприяти  державним структурам у вирішенні  цих запитів.

         Волонтером, відповідно до Закону України  “ Про волонтерську діяльність ” від 19.04.2011 року, є фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

         Окрему категорію волонтерів становлять волонтери пробації. Основним завданням волонтерів пробації є сприяння уповноваженому органу з питань пробації у здійсненні нагляду за суб' єктами пробації та проведенні з ними соціально-виховної роботи. Суб’єктами пробації є засуджені, щодо яких за рішенням суду та відповідно до закону застосовуються наглядові, соціально-виховні заходи, та обвинувачені, щодо яких органом пробації готується досудова доповідь.

        Відповідно до Положення про організацію діяльності волонтерів пробації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.01.2017 N2 98/5, волонтерська діяльність, пов' язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації, зокрема, за такими напрямами: сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб' єктів пробації; участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб' єктами пробації; надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб'єктам пробації; сприяння у працевлашгуванні суб'єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально-корисної діяльності та ін.

        Залучення особи до волонтерської діяльності, пов'язаної з пробацією, здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за письмовою заявою цієї особи після проходження співбесіди з працівником уповноваженого органу з питань пробації та заповнення анкети волонтера пробації.

        До волонтерської діяльності, пов'язаної з пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість.

                 Отже, якщо Ваш вік більше 18 років, Ви альтруїст, бажаєте набути досвіду, спеціальні навички і знання, встановити особисті контакти, спробувати себе в різних сферах діяльності, можливо визначитися з вибором життєвого шляху, отримати рекомендації для подальшого просування та кар’єрного зростання Ви маєте можливість звернутися до Миколаївського районного відділу філії Державної установи «Центр пробаці»  в Миколаївській області, який розташований за адресою : м. Миколаїв вул. Спаська, 39 А , контактні телефони : (093) 12 19 179, (066)19 55 399 – Теплов Вадим Леонідович, e-mail : mk6_probation@ukr.net.

 

Миколаївський районний відділ

ФДУ «Центр пробації» в Миколаївській області