Головна Новини Регуляторна діяльність УВАГА! КОРОНАВІРУС! COVID-19 Оголошення

Загальні відомості

 

ПАМ’ЯТКА

СКАЗ (гідрофобія, водобоязнь, рабічна інфекція) – гостре інфекційне захворювання нервової системи, збудником якого є вірус. Всюди, де є вогнища сказу серед тварин, під загрозу потрапляють люди. Мабуть, не має найважчого захворювання ніж сказ. На протязі тисячоліть воно залишається невиліковним та смертельним.

На сказ хворіють всі теплокровні тварини.

Найчастіше - це лиси, вовки, єнотовидні собаки, куниці, тхори, собаки, коти, корови, кози, вівці, коні, свині, криси та навіть хом’ячки.

Від людини до людини, як правило сказ не передається, заражують людей та друг друга інші тварини. Особливу небезпеку представляють безпритульні собаки та коти, а з диких тварин - лиси, вовки, які під час хвороби втрачають страх перед людиною і заходять в населенні пункти.

         Для недопущення зараження людей на сказ ветеринарна служба Миколаївського району переконливо просить населення:

         1) Не підходити до диких тварин, які заходять на територію населених  пунктів, не намагайтесь зловити їх руками, не підпускати до них дітей.

         2) Не підходити та не гладити безпритульних тварин (собак та котів), які можуть бути переносниками захворювання.

         3) Власникам домашніх тварин в обов’язковому  порядку дотримуватись правил утримання собак и котів та обов’язково провести щеплення проти сказу. Власникам дачних ділянок, які привозять домашніх тварин з собою, не випускати їх за територію ділянки, відгородити їх від контакту з безпритульними та дикими тваринами.

         4) При виявленні тварин з ознаками сказу (агресивність, неадекватна поведінка, рясне слиновиділення), негайно повідомити про це ветеринарну службу району).

5) До прибуття ветеринарних фахівців прийняти необхідні заходи по надійній ізоляції  підозрілих на захворювання або покусаних тварин.

6) У випадку покусу негайно звернутися в медичний заклад за місцем проживання.

7) Проводити реєстрацію належних власникам собак в порядку, встановленому  місцевою адміністрацією .

Ветеринарна служба Миколаївського району сподівається на Ваше розуміння і співпрацю у недопущенні розповсюдження цього небезпечного захворювання.

 

 

Для вакцинації домашніх тварин звертайтесь за адресою:

Миколаївська районна державна лікарня ветеринарної медицини м. Миколаїв, Одеське шосе, 90, телефон (0512) 48-40-84.

А також в державні установи ветеринарної медицини в місті Миколаєві  та в районах Миколаївської області.

Миколаївська центральна районна лікарня

 

комунальна власність

 

 

 

 

Адреса: 54036, м.Миколаїв-36, вул. Поштова ,118

Електронна адреса: mikolavskacrl@rambler.ru


Головний лікар: Хоржевська Тетяна Олександрівна.

Секретар: Шерстюченко Катерина Олексіївна

тел./факс (0512 ) 48-08-19, (0512) 48-08-16

Заступники головного лікаря Миколаївської ЦРЛ:

-      Артьомова М.М. –по медичному обслуговуванню населення;

-     Попова О.І – по економічних питаннях;

 

Історія розвитку

 

Рішенням № 163 виконкому Миколаївської обласної ради депутатів трудящихся від 27.01.1954 року «Про затвердження медичного персоналу для Варварівської районної лікарні, що розгорнута на 35 ліжок та 2 лікарських дільниці, на 65,5 посадових одиниць» створено Миколаївську центральну районну лікарню, до складу якої входило терапевтичне, хірургічне, дитяче відділення та дитяча консультація.

          В районній лікарні медична допомога надавалась за 12 спеціальностями.

         У 1974 році закінчено будівництво хірургічного корпусу в районній лікарні на 120 ліжок, потужність ліжкового фонду складало 300 ліжок.

У 1991 році в Миколаївській центральній районній лікарні введено в експлуатацію акушерсько-гінекологічний корпус на 60 ліжок.

         З 1 квітня 2008 року населення мкр.Варварівка переведено на медичне обслуговування в 4 міську поліклініку, в зв’язку з чим проведено реорганізацію ліжкового фонду та скорочення чисельності медичних працівників Миколаївської центральної районної лікарні. Ліжковий фонд лікарні складав 125 ліжок.

Населення району – 30741 осіб, із них 100 % - сільське населення. Дорослих - 24762, дітей – 5979 осіб, дітей до року – 326 осіб, осіб працездатного віку – 19220.

В даний час потужність Миколаївської центральної районної  лікарні складає 300 відвідувань в зміну. Медична допомога населенню надається відповідно  Ліцензіям МОЗ України: серія АЕ № 190072 від 02.01.2013 Державної служби України з контролю за наркотиками «Придбання, зберігання, перевезення, знищення, використання наркотичних засобів(списку 1 таблиці ІІ та списку 1 таблиці ІІІ, психотропних речовин (списку 2 таблиці ІІ та списку 2 таблиці ІІІ), прекурсорів (списку 1 таблиці IV та списку 2 таблиці  IV) "Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів"», серія АВ № 565545 від 06.09.2010 р. Міністерством охорони здоров’я «Переробка донорської крові та її компонентів, виготовлення з них препаратів», серія АГ №600552 від 16.07. 2012 р. Міністерство охорони здоров’я України «Медична практика»  по 34 спеціальностям:

* акушерство і гінекологія;

* анестезіологія;

* дерматовенерологія;

* ендокринологія;

* ендоскопія;

* інфекційні хвороби;

* кардіологія;

* клінічна лабораторна діагностика;

* лікувальна фізкультура;

* наркологія

* неврологія;

* неонатологія;

* онкологія;

* організація і управління охороною здоров’я;

* отоларингологія;

* ортопедична стоматологія;

* ортопедія і травматологія;

* офтальмологія;

* патологічна анатомія;

* педіатрія;

* психіатрія;

* рентгенологія;

* стоматологія;

* терапевтична стоматологія;

* терапія;

* трансфузіологія;

* ультразвукова діагностика;

* урологія;

* фізіотерапія;

* фтизіатрія;

* хірургічна стоматологія;

* хірургія.

 

Миколаївська ЦРЛ пройшла акредитацію 22.11.2013 р. (сертифікат: серія МІ-ММ №031401) .        

 

З 01.01.2013 року в Миколаївській центральній районній лікарні  функціонують відділення цілодобового стаціонару на 144 ліжка:

- терапевтичне відділення – 39 ліжок, в т.ч. 9 ліжок Ольшанського терапевтичного відділення та 10 ліжок неврологічного профілю;

- хірургічне відділення – 30 ліжок;

- пологове відділення – 25 ліжок;

- гінекологічне відділення – 15 ліжок;

- педіатричне відділення – 15 ліжок;

- Степівське відділення відновного лікування – 10 ліжок.

В пологовому відділенні за рік проводиться в середньому 560 пологів, в хірургічному відділенні проводиться 1100 операційних втручань, в т.ч. абдомінальні порожнини – 181.

         В склад поліклінічного відділення входить клініко-діагностична лабораторія з бактеріологічним підрозділом, дитяча консультація, жіноча консультація, рентгенологічний кабінет, фізіотерапевтичний кабінет, стоматологічне відділення, кабінет функціональної діагностики, денний стаціонар на 12 ліжок.

         Відділення трансфузіології щорічно заготовлюється  консервованої крові 345 л 515 мл. Із неї виготовлено 184 л 795 мл еритромаси і 160 л 720 мл плазми.

         Лікарня надає цілодобову медичну допомогу: ургентним хірургом, акушер-гінекологом, працює рентгенологічний кабінет, клініко-діагностична лабораторія.

Протягом року за благодійні внески придбано: електрокардіограф за 28000 грн., здійснено ремонт у гінекологічному відділенні, проведено заміну 11 вікон у терапевтичному відділенні  на суму 22 000 грн..

         З жовтня 2014 року лікарні перейшла на альтернативне паливо (вугілля, дрова, брикети).