Головна Новини Регуляторна діяльність Сторінка пам`яті загиблим воїнам АТО

Миколаївський районний військовий комісаріат Миколаївської області

Перспективна модель

створення територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Миколаївському районі

 

Відповідно до Указу Президента України від 06.06.2016 № 240/2016 “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року “Про Стратегічний оборонний бюлетень України” на базі військових комісаріатів заплановано створення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

З метою інформаційно-роз’яснювальної кампанії  07 листопада 2018 року у Миколаївському районному військовому комісаріаті за участю представників Миколаївської районної державної адміністрації, Миколаївської районної ради та представників сільських рад проведено брифінг щодо реформування військового комісаріату у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки на території відповідальності Миколаївського району Миколаївської області.

Першим заступником голови Миколаївської райдержадміністрації Олексієм Бродецьким та військовим комісаром Миколаївського РВК Сергієм Мальком було розглянуто ключові питання та основні шляхи реалізації Перспективної моделі створення ТЦК на території Миколаївського району.

 

 

 

Проблеми, що потребують розв’язання

Розвиток Збройних Сил України за західними стандартами та   реформування державної системи мобілізації і мобілізаційної підготовки на основі базових європейських підходів передбачають реформування та забезпечення ефективного функціонування місцевих органів військового управління, якими є військові комісаріати.

Пріоритетними напрямами проведення цих заходів буде переформатування завдань, покладених на військові комісаріати, які повинні трансформуватися від адміністративно-примусових до рекрутингових та соціально-сервісних.

Діяльність створених територіальних центрів має поділятися на такі складові:

оборонна робота (комплектування особовим складом в мирний час та особливий період, організація та ведення територіальної оборони);

соціальна підтримка та юридична допомога населенню у воєнній сфері.

Заходи щодо реалізації положень Перспективної моделі передбачається здійснити у три етапи протягом 2017 – 2019 років:

І етап – підготовчий до 30.01.2018 апробація нової організаційно-штатної структури ТЦК та СП на базі Чернігівського обласного та Козелецького районного військових комісаріатів.

ІІ етап – перехідний до 30.12.2018 створення Чернігівського, Дніпропетровського, Одеського, Рівненського обласних ТЦК та СП у складі відповідних районних (міських) ТЦК та СП згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.

З урахуванням отриманого досвіду роботи зазначених ТЦК та СП: 

ІІІ етап – завершальний до 30.12.2019 створення Вінницького, Волинського, Донецького, Житомирського, Запорізького, Закарпатського, Івано-Франківського, Київського, Кропивницького, Львівського, Луганського, Миколаївського, Полтавського, Сумського, Тернопільського, Харківського, Херсонського, Хмельницького, Черкаського, Чернівецького обласних та Київського міського ТЦК та СП.

Реалізацію положень Перспективної моделі передбачається досягти шляхом:

1) нових підходів до ведення військового обліку, у першу чергу з використанням Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних та у подальшому – електронного обліку транспортних засобів національної економіки;

2) електронних систем документообігу, сумісних з відповідними системами центрів обслуговування населення місцевих органів влади, структурних підрозділів соціального захисту населення тощо;

3) спрощеного доступу громадян до відповідних інформаційних ресурсів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України;

4) електронного військового квитка військовозобов’язаного (військовослужбовця) шляхом інтеграції відповідних даних в існуючі технології персоналізації особистості;

5) інтерактивних ресурсів з можливістю відображення в режимі реального часу діяльності підрозділів територіальних центрів з обслуговування громадян;

7) терміналів (боксів) реєстрації відвідувачів для підвищення оперативності надання послуг підрозділами територіальних центрів;

8)   упровадження сучасних професійних стандартів службової діяльності та професійної підготовки персоналу територіальних центрів;

9) запровадження дієвих форм і методів контролю за виконанням службових обов’язків персоналом територіальних центрів та максимальної регламентації його службової діяльності;

10) забезпечення широкого багатоканального зворотного зв’язку з різними верствами населення (листування, особисті прийоми, соціальні мережі, електронне листування, телефонні консультації, гарячі лінії тощо), що дозволить переконатися в законності та прозорості діяльності територіальних центрів;

11) створення сприятливих умов для максимально широкого залучення населення та інститутів громадянського суспільства до прийняття управлінських рішень, а також для розвитку форм демократичного цивільного контролю.

 

Обсяги фінансових ресурсів

Фінансування заходів щодо реалізації Перспективної моделі буде здійснюватися за рахунок та в межах коштів, передбачених Міністерств оборони України в Державному бюджеті України.

Повернутися до повноцінного життя!

 

Військова служба правопорядку у Збройних Силах України та військова прокуратура звертається до усіх військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, з пропозицією зробити перший крок для повернення до повноцінного життя і припинення ЗЛОЧИННИХ ДІЙ.

Вам необхідно повернутися до своєї військової частини чи звернутися до військового комісаріату за місцем проживання, або прибути до найближчого органу Військової служби правопорядку, де зробити зізнання та надати первинне пояснення щодо причин самовільного залишення військової частини.

Наголошуємо, що за відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших злочинів, застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у ході досудового слідства ініційовано не буде, а в ході вирішення питання щодо правових наслідків самовільного залишення військової частини до уваги приймаються і інші причини та умови, що могли спонукати до дій по залишенню військовослужбовцем військової частини, включаючи збіг тяжких сімейних обставин, наявність позастатутних відносин та інші.

Також закликаємо членів родин та громадських активістів допомогти своїм близьким людям виправити свою, можливо, найбільшу помилку у житті та перестати критися та боязливо опускати очі перед присутніми, відновити своє чесне ім’я та впорядкувати свій життєвий шлях.

 

З виниклих питань або будь-якої інформації просимо звертатись за телефонами:

оперативний черговий зонального відділу військової служби правопорядку у Миколаївській області – (0512) 37-86-53;

оперативний черговий Миколаївського обласного військового комісаріату –

(0512)37-63-53;

оперативний черговий Миколаївського районного військового комісаріату – (0512) 48-00-12.

Реформування

Миколаївського районного військового комісаріату у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Миколаївського району

 

       На Миколаївщині успішно тривають системні та комплексні заходи щодо поетапного переходу військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до вимог державної програми розвитку Збройних Сил України до 2020 року та на виконання окремого доручення Командувача Сухопутних військ Збройних Сил від 10.01.2018 року № 187 виконання заходів переформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки заплановано завершити до 30 грудня 2019 року. В Миколаївській області планується створити 25 територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а саме: Миколаївський обласний військовий комісаріат сплановано переформувати у обласний ТЦК та СП, а 24 районні (міські) військові комісаріати – у районні (міські) ТЦК та СП.

Протягом 2017 року в Україні здійснювалась апробація функціонування територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на базі Чернігівського обласного військового комісаріату. За результатами експерименту було підтверджено доцільність створення нової організаційно-штатної структури в інших військових комісаріатах Збройних Сил України, як нової ефективної структури місцевих органів військового управління. Перехід на новий формат роботи матиме тільки позитивні наслідки та сприятиме прозорості в системі обслуговування і надання сервісних послуг у питаннях соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних, резервістів, ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил та членів їх сімей.

16 січня 2018 року за ініціативи військового комісара Миколаївського РВК в приміщенні військового комісаріату відбулась спільна нарада з представниками органів державної влади та органів місцевого самоврядування Миколаївського району з питання розміщення та обладнання територіального центру комплектування та соціальної підтримки за рахунок коштів місцевих бюджетів.

27 червня 2018 року військовим комісаром Миколаївського РВК проведено робочу нараду за участю керівництва райдержадміністрації, районної ради з питання реформування військового комісаріату району.

02 липня 2018 року головою Миколаївської районної державної адміністрації, заступником голови Миколаївської районної ради та військовим комісаром Миколаївського районного військового комісаріату затверджено План взаємодії Миколаївського районного військового комісаріату та Миколаївської районної державної адміністрації, Миколаївської районної ради з питань формування територіального центру комплектування та соціальної підтримки на базі військового комісаріату Миколаївського району.

На даний час знайдено порозуміння з керівництвом Миколаївської райдержадміністрації та Миколаївської районної ради щодо потреби у реформуванні та виділенні фінансових ресурсів з місцевих бюджетів на облаштування територіального центру комплектування та соціальної підтримки. 

 

 
Миколаївський  районний військовий  комісаріат

УВАГА!!!

ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЯКІ САМОВІЛЬНО ЗАЛИШИЛИ ВІЙСЬКОВІ ЧАСТИНИ ЧИ МІСЦЬ СЛУЖБИ, ЧЛЕНІВ ЇХ РОДИН ТА ГРОМАДСЬКИХ АКТИВІСТІВ, СЕЛИЩНОГО ТА СІЛЬСЬКИХ ГОЛІВ

МИКОЛАЇВСЬКОГО РАЙОНУ

На жаль, попри свідоме та чесне виконанням обов’язків військової служби абсолютною більшістю військовослужбовців, у Збройних Силах України мають місце випадки самовільного залишення військових частин чи місць служба.

Військове правопорушення – самовільне залишення військової частини або місця служби (стаття 407 Кримінального кодексу України) становить закінчений склад злочину з моменту залишення військової частини і триває протягом усього періоду, поки особа не буде затримана або не з’явиться із зізнанням.

Військовослужбовець переховуючись від військового командування, слідства за скоєння злочину з кожним днем лише обтяжує свою вину. Такий військовослужбовець все одно не зможе уникнути кримінальної відповідальності, проте таке тривале продовження протиправної поведінки може унеможливити застосування судом більш м’яких заходів кримінального впливу чи навіть звільнення від кримінальної відповідальності відповідно до Закону.

З’явлення із зізнанням до правоохоронних органів, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину є обставинами, які зможуть пом’якшити чи бути підставою для звільнення від покарання.

Військова служба правопорядку у Збройних Силах України та військова прокуратура звертається до усіх військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, з пропозицією зробити перший крок для повернення до повноцінного життя і припинення ЗЛОЧИННИХ ДІЙ.

Вам необхідно повернутися до своєї військової частини чи звернутися до військового комісаріату за місцем проживання, або прибути до найближчого органу Військової служби правопорядку, де зробити зізнання та надати первинне пояснення щодо причин самовільного залишення військової частини.

Наголошуємо, що за відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших злочинів, застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у ході досудового слідства ініційовано не буде, а в ході вирішення питання щодо правових наслідків самовільного залишення військової частини до уваги приймаються і інші причини та умови, що могли спонукати до дій по залишенню військовослужбовцем військової частини, включаючи збіг тяжких сімейних обставин, наявність позастатутних відносин та інші.

Також закликаємо членів родин допомогти своїм близьким людям виправити свою, можливо, найбільшу помилку у житті та перестати критися та боязливо опускати очі перед присутніми, відновити своє чесне ім’я та впорядкувати свій життєвий шлях.

Селищного та сільських голів Миколаївського району та громадських активістів спонукати військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або місця службу, у припиненні злочинних дій, повернутися до військових частин або прибути до Миколаївського районного військового комісаріату чи найближчого органу військової служби правопорядку. Висвітлити даний інформаційний матеріал на інформаційних стендах селищної та сільських рад.

 

Миколаївський районний військовий комісаріат (54036,                     м. Миколаїв,     вул. Одеське шосе, 40, телефон 0512-48-00-12.

Миколаївський зональний відділ Військової служби правопорядку (54030, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 30, телефон  0512-3786-53  

 

Інформацію про розміщення найближчого органу управління Військової служби правопорядку можна дізнатися по телефону гарячої лінії відповідних територіальних управлінь ВСП:

Центральне управління ВСП (по м. Києву та Київській області, телефон 044-456-47-27;

Західне територіальне управління ВСП (м. Львів), телефон             032-255-47-63;

Південне територіальне управління ВСП (м. Одеса), телефон          048-230-91-25;

Східне територіальне управління ВСП (м. Дніпро), телефон            056-247-07-55.

 

Миколаївський районний військовий комісаріат інформує

 

Дорогі ветерани!

Щиро вітаємо Вас з Днем памяті й примирення і Днем  Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Нехай мир і свобода, які Ви нам подарували, будуть міцним, нездоланним фундаментом для нас і наших дітей. Здоровя Вам, сил і гордості за свою Вітчизну!

 

Воєнні дороги –

Крізь смерть і тривоги,

Ви все подолати змогли!

В боях і походах

За мир і свободу

Ви Перемогу здобули.

Уклін низький Вам, ветерани,

Вітчизни дочки і сини,

За подвиг Ваш, за Ваші рани

У пеклі грізної війни!